وبلاگ خبری نور ایمان

امیر توسلی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
انتشار لوح فشرده موسیقی «مختارنامه» در سال آینده

خبرگزاری فارس: سازنده موسیقی سریال «مختارنامه» از تولید و عرضه لوح فشرده موسیقی «مختارنامه» از سوی موسسه انتشاراتی سروش برای سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: انتشار لوح فشرده موسیقی «مختارنامه» در سال آینده

«امیر توسلی» سازنده موسیقی سریال «مختارنامه» در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس در‌خصوص تولید و ارائه لوح فشرده موسیقی سریال مختارنامه اظهار داشت: ساخت 1000 دقیقه‌ موسیقی برای سریال «مختارنامه» در 40 تم مختلف انجام شده است که برای معرفی بهتر این آهنگ‌ها اقدام به تولید و انتشار سی‌دی موسیقی این سریال خواهیم کرد. 

وی با اشاره به مدت‌زمان 70 دقیقه‌ای این لوح فشرده، افزود: این اثر که همراه با پشت ‌صحنه‌های ساخت موسیقی این سریال است، از سوی مؤسسه انتشاراتی سروش در سال آینده  به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش فارس، این آهنگساز جوان کشورمان به تازگی در حال مذاکره برای ساخت موسیقی متن یک سریال تلویزیونی و یک فیلم سینمایی است که پس از نهایی شدن قرارداد، نام‌ آن‌ها را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/ی


در مبارزه با موا مخدر
صادقی: همکاری برخی از مسئولان در بیان و عمل متفاوت است

خبرگزاری فارس: رئیس دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: به جرأت می‌گویم که در مبارزه با مواد مخدر همه مسئولان در بیان عنوان می‌کنند تا آخر راه هستند اما در عمل حضور برخی پررنگی نداشتند.

خبرگزاری فارس: صادقی: همکاری برخی از مسئولان در بیان و عمل متفاوت است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سرهنگ صادقی در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که ظهر امروز در تالار شورای شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اینکه مسئولان در زمان اجرا حضور پررنگی ندارند شاید به این دلیل است که وظیفه اصلی آنان در این حوزه نیست.

رئیس دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: 5 محله از شهر است که در آن معتادان به راحتی اقدام به مصرف مواد مخدر می‌کنند که باید برای تحقق این هدف نهضتی برای مبارزه با مواد مخدر در سال آینده به منظور پاکسازی شهر از این نقاط با همکاری همه نهادها متولی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات شهرداری مشهد در آستانه سال نو و زیباسازی فضای سبز شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری مشهد در آستانه سال جدید اقدام به کاشت گل و گیاه در محوطه‌ها و فضاهای سبز شهری کرده است اما باید در کنار کاشت گل و گیاه مسئولان در مقابله و برخورد با مسئله اعتیاد و حذف این خارهای جامعه مسئول هستند و در قیامت نیز باید پاسخگوی این امر باشیم.

 

تغییر ذائقه از تریاک به شیشه

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی به تغییر ذائقه مصرف مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر تغیر ذائقه از تریاک به شیشه شکل گرفته است و در این میان به آرامی این ذائقه تغییر کرده است که این تغییر ذائقه شاید به سبب غفلت ما باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کمتر جوان 25 ساله‌ای معتادی را می‌توان یافت که معتاد به تریاک باشد و در این جریان اکثر جوانان معتاد به شیشه هستند و ممکن است هروئین نیز مصرف کنند.

 

ریشه روان گردان‌ها از اروپا و آمریکا به میان جوانان کشیده شد

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی تأکید کرد: ریشه روان گردان‌ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی بود که به آرامی به مجالس شبانه و در نهایت در میان جوانان ما نفوذ کرد.

وی افزود: اکنون به جایی رسیده‌ایم که شیشه نیز در مشهد تولید می‌شود و مواد اولیه شیشه در همین شهر پیدا می‌شود و فرمول آن نیز در سایت و شبکه‌های اینترنتی برای ساخت وجود دارد.

 

تبلیغ مصرف شیشه در میان جوانان با شیوه‌های گوناگون

صادقی در ادامه به تبلیغات صورت گرفته برای دامن‌زدن به مصرف جوانان به شیشه اشاره کرد و گفت: اکنون شاهد آن هستیم که در میان دانشجویان مصرف شیشه با شیوه‌های گوناگون تبلیغ می‌کنند که از جمله آن می‌توان به مصرف شیشه برای بیدار ماندن و درس خواندن شبانه اشاره کرد و یا آنکه در آرایشگاه‌ها به عنوان ماده‌ای برای تناسب اندام تبلیغ می‌شود.

 

دست همکاری مادی و معنوی برای نهضت مبارزه با مواد مخدر به سوی مسئولان دراز می‌کنیم

رئیس دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با اشاره به اینکه 18 سازمان در خراسان رضوی ذی‌مدخل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هستند، گفت: با همکاری سازمان و نهادها در سال آینده می‌توان نهضتی برای مبارزه با مواد مخدر داشت و با این هدف دست همکاری مادی و معنوی به سوی مسئولان دراز می‌کنیم.

وی به آمار کشفیات صورت گرفته در حوزه مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در 11 ماه نخست امسال در حوزه کشفیات هروئین و تریاک به دلیل اقدامات خوب انجام شده در حوزه مرزبانی استان کاهش داشتیم اما کشفیات شیشه افزایش داشته است.

انتهای پیام/س10


استقبال سرمایه‌گذاران خارجی چشمگیر است

مسئول امور استان‌های سازمان سرمایه‌گذاری کشور:
استقبال سرمایه‌گذاران خارجی چشمگیر است

خبرگزاری فارس: مسئول امور استان‌های سازمان سرمایه‌گذاری کشور گفت: استقبال سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران با وجود تحریم‌ها و فشارهای دشمنان خوب و چشمگیر است و روند رو به رشدی دارد.

خبرگزاری فارس: استقبال سرمایه‌گذاران خارجی چشمگیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مریم فرجی پیش از ظهر امروز در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان یزد، تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان را بی‌تاثیر و بی‌نتیجه خواند و اظهار داشت: باید زمینه جذب بیشتر سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: این مهم تنها با همکاری و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی امکان‌پذیر خواهد شد.

فرجی، وضعیت سرمایه‌گذاری در استان یزد طی سال‌های اخیر را بسیار خوب و رو به رشد ارزیابی کرد و با قدردانی از تلاش‌های مسئولان و دست‌اندرکاران امر در این زمینه عنوان کرد: تحولات چشمگیری در این حوزه در یزد انجام شده و بر اساس ارزیابی عملکردها، این استان از نظر سرمایه مصوب در کشور دارای رتبه نهم است.

مسئول امور استان‌های سازمان سرمایه‌گذاری کشور با بیان اینکه باید در سطح ملی تلاش کنیم تا به وضعیت ایده‌آل در زمینه سرمایه‌گذاری دست یابیم، بر رفع موانع و چالش‌های فراروی سرمایه گذاری تاکید کرد و اظهار داشت: کشورمان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوب سرمایه‌گذاری برخوردار است که باید شکوفا شود.

وی همدلی بین دستگاه‌های اجرایی استان یزد برای سرمایه‌گذاری را خوب ارزیابی کرد و گفت: فضای جدیت، پشتکار و علاقه‌مندی در این زمینه حاکم و این امر نقطه قوت برای رونق و جذب سرمایه‌گذاری است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان یزد در سال آینده اظهار داشت: برگزاری این همایش، فرصت مناسبی است تا گام‌های اساسی‌تر در این بخش  برداشته شود.

علی‌اکبر اولیا با بیان اینکه استان یزد از ظرفیت‌های کافی برای رشد سرمایه‌گذاری برخوردار است، افزود: باید ساز و کارهای لازم در این زمینه فراهم و وضع موجود به منظور جذب سرمایه‌گذاری خارجی معرفی شود.

وی وجود بانک اطلاعاتی قوی در حوزه سرمایه‌گذاری را از نیازهای اساسی این بخش برشمرد و بر معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد. سرمایه‌گذار خارجی باید آشنایی لازم از ظرفیت‌های موجود در این بخش داشته باشد تا بتواند در کنار شریک داخلی به فعالیت بپردازد.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز در این نشست با بیان اینکه اقدامات و کارهای خوبی طی سال‌های اخیر در حوزه سرمایه‌گذاری استان صورت گرفته و بستر لازم در این زمینه فراهم است.

مرادعلی میر عنوان کرد: کشورهای مختلفی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در استان یزد اعلام کرده‌اند و در این زمینه قراردادهایی امضا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه استخراج سنگ آهن و احداث کارخانه فولاد با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، تفاهم نامه‌هایی به امضاء رسیده است و هم اینک هشت سرمایه گذار خارجی در استان در بخش‌های مختلف در حال فعالیت هستند و با دو سرمایه‌گذار نیز در زمینه نانو لاستیک که صنعتی جدید و نوپاست، قرارداد منعقد شده است.

میر با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری خارجی، راهکار اساسی برای توسعه و رونق اقتصادی جامعه و ایجاد اشتغال است و می‌تواند به عنوان اهرمی برای توسعه و رشد اقتصادی به کار گرفته شود، افزود: سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند به اصلاح نظام مدیریت و تبادل تجربیات اقتصادی و به کارگیری فناوری نوین منجر شود.

دبیر ستاد سرمایه‌گذاری استان یزد تصریح کرد: همچنین این امر، فعال شدن اقتصاد کشور، افزایش اشتغال و استفاده از ظرفیت‌های خالی، افزایش کمی و کیفی محصولات، توسعه صادرات، بهبود شرایط زندگی مردم و شادابی اقتصادی جامعه را به همراه دارد.

وی بهبود روابط بین‌الملل، حضور در مبادلات بین‌المللی و ارتباط با بازارها و فرصت‌های جهانی و استفاده از امتیازات، تسهیلات و معافیت‌های بین‌المللی را از دیگر آثار مثبت سرمایه‌گذاری خارجی برشمرد.

انتهای پیام/خ۱۰


برای نخستین‌بار در گلستان صورت گرفت
نشست‎ هم‎اندیشی خبرگزاری‎های فعال با میراث‎ فرهنگی گلستان

خبرگزاری فارس: برای نخستین‎بار‎ در استان‎ گلستان، نشست هم‌اندیشی ‎خبرگزاری‌های فعال ‎در حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برپا شد.

خبرگزاری فارس: نشست‎ هم‎اندیشی خبرگزاری‎های فعال با میراث‎ فرهنگی گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل میراث‎فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در نشست با مدیران خبرگزاری‎های فعال در استان گفت: خبرگزاری‌ها در فرآیند توسعه استان، پیشگام بوده و افق این توسعه با همکاری و تعامل آنها سرعت بخشیده می‌شود.

قربان عباسی افزود: مدیران نیز باید خود را با رسانه‎ها هماهنگ کرده و با برنامه‎ریزی در راستای توسعه استان در افق پنج ساله گام بردارند.

وی ادامه داد: همراهی و تعامل خبرگزاری‎ها و رسانه‎ها با مدیران اهمیت دارد ‎و ارائه اطلاعات و اخبار در کمال صداقت، می‎تواند جامعه را از فضای سالم استانی آگاه کند.

عباسی بیان داشت: زمانی می‌توانیم به توسعه دست یابیم که توجه ویژه به بخش‌های مختلف از جمله رسانه‌ها داشته باشیم.

مدیر کل میراث‎فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان اضافه کرد: یکی از محورهای مهم توسعه استان بخش گردشگری است و نمی‎توان این بخش را نادیده گرفت و این اداره کل نیز نسبت به اجرای پروژه‌های بزرگ در حوزه گردشگری همت گمارده و با برنامه‌ریزی‎های مدون سرمایه‌گذاران را به این استان جذب می‎کند.

عباسی افزود: سند توسعه استان تهیه شده و افق توسعه بخش گردشگری در این سند دیده شده و همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم برای افزایش ارزش افزوده بخش گردشگری در اقتصاد استان در حال انجام است.

وی اذعان داشت: در استان هشت موزه وجود دارد و با توجه به ثبت فرش ترکمن در فهرست آثار ملی کشور، موزه فرش نیز به زودی در گنبدکاووس راه‌اندازی خواهد شد.

در این نشست مدیران خبرگزاری‌های فعال در استان نیز به بیان مشکلات و انتقادات خود در حوزه اطلاع‌رسانی پرداختند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر از فعالیت‌های خبرگزاری‌های فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی گلستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ن۳۰/د1000


در اعتراض به سیاست قطر در قبال سوریه صورت گرفت
بی‌اعتنایی تحقیرکننده/لاوروف از دست دادن با همتای قطری خودداری کرد

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه روسیه در نشست اتحادیه عرب از دست دادن با همتای قطری به طور کاملا آشکار خودداری کرد تا بی‌اعتنایی و اعتراض کشورش را به سیاست‌های قطر در قبال سوریه نشان دهد.

خبرگزاری فارس: بی‌اعتنایی تحقیرکننده/لاوروف از دست دادن با همتای قطری خودداری کرد

به گزارش فارس، روز گذشته در نشست مشترک وزرای خارجه اتحادیه عرب با سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در قاهره، لاوروف با اعتنایی کامل به حمد بن جاسم همتای قطری خود، از دست دادن با او خودداری کرد.

منابع خبری اعلام کردند: سرگی لاوروف در پایان کنفرانس خبری که روز گذشته در قاهره مقر اتحادیه عرب برگزار شد، از دست دادن با حمد بن جاسم خودداری کرد و علاوه بر این فقط از نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب به اسم تشکر کرد و از دیگر وزیران با عنوان کلی وزرای خارجه عرب تشکر کرد که این رفتار او، توجه حضار را کاملا جلب کرد.

به گفته کارشناسان، روسیه به سیاست قطر در دنباله‌روی از آمریکا بشدت معترض است و پیش از این نیز روسیه به دلیل رفتار اهانت آمیز با سفر آن در قطر، سطح مناسبات خود با دوحه را کاهش داده بود.

لاوروف در این کنفرانس خبری تاکید کرد که موفقیت هر تصمیم سازمان ملل درباره سوریه منوط به این است که به شورشیان [در سوریه] اجازه برتری روی زمین داده نشود.

این در حالی است که قطر و عربستان در روزهای گذشته مجدانه بر حمایت از شورشیان و گروهک‌های مسلح در سوریه اعم از حمایت مالی و تسلیحاتی تاکید کرده‌اند.

انتهای پیام/.++


تذکر فرمانده کل سپاه در خصوص امنیت کاروان‌های راهیان نور

خبرگزاری فارس: سرلشکر جعفری کاروانهای راهیان نور را از جمله مولفه‌های افزایش امنیت ملی عنوان و بر حفظ امنیت این کاروانها و لزوم رعایت مقررات ایمنی در سفرها تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: تذکر فرمانده کل سپاه در خصوص امنیت کاروان‌های راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع مسئولین ستادهای راهیان نور، حرکت کاروان راهیان‌نور را احیاگر ارزش‌های دفاع مقدس توصیف کرد و اظهار داشت: عزت و افتخار امروز کشور مرهون جانفشانی‌ها و خون‌هایی است که شهیدان گرانقدر تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند و برماست که به درستی از این گنجینه‌ها پاسداری کرده و پیام‌شان را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

 

وی ادامه داد: ارزشمندی و بزرگی دوران دفاع مقدس هرگز فراموش نمی‌شوند بلکه با گذشت زمان فضیلت آن هرچه بیشتر برای ما آشکار می‌شود.

 

سردار جعفری اعزام کاروان‌های راهیان نور و حضور آحاد جامعه بویژه نسل جوان در مناطق عملیاتی را به مثابه بیمه کردن جوانان در مقابل جنگ نرم عنوان کرد و افزود: عینیت‌سازی واقعیات جنگ تحمیلی در ذهن و شخصیت جوانان، تصویر زیبایی از جاودانگی مردانی است که برای حفظ ارزش‌ها و عقاید خود و لبیک به ندای ولی امرشان جان خود را در طبق اخلاص نهاده و برگ‌های زرین تاریخ پرافتخار جمهوری اسلامی شدند.

 

وی در بخش همچنین با تاکید بر لزوم رعایت مقررات ایمنی در اعزام کاروانهای راهیان نور گفت: سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با اعزام زائران، سپاه‌های استانی و ستادهای پشتیبانی کاروانها موظفند برای تامین ایمنی و سلامت اعضای کاروان‌ها و پیشگیری از وقوع هر گونه حادثه و سانحه احتمالی کلیه مقررات و نکات ایمنی که به آنها ابلاغ می‌شود را رعایت کنند.

 

سردار جعفری ادامه داد: بیمه تمام افراد حاضر در کاروان، تعیین مسئول برای هر کاروان برای توجیه، تذکر و هشدار برای رعایت مقررات، حصول اطمینان از سلامت افراد در طول سفر، کنترل ایمنی وسائل نقلیه و همراه داشتن تجهیزات ایمنی، کمک‌های اولیه و اطفاء حریق در خودروها و محل‌های استراحت کاروان از جمله نکاتی است که باید در دستور کار متولیان برگزاری این اردوها قرار گیرد.

 

وی افزود: توجیه اعضای کاروان‌ها در خصوص امتناع از ورود به مناطق ممنوعه، محصور شده و آلوده به مین، اجتناب از پرتاب سنگ یا اشیاء دیگر به سوی مهمات، عدم استفاده از غذای فاسد و همراه داشتن دفترچه بیمه ضروری بوده و از بروز حوادث احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

 

فرمانده کل سپاه در پایان، کاروان‌های راهیان نور را از جمله مولفه‌های افزایش امنیت ملی عنوان کرد و گفت: اهتمام ویژه مسئولین و دست‌اندرکاران کاروان‌های راهیان نور به رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در طول سفر زائران مناطق عملیاتی نقشی موثر در عمق بخشی و اثربخشی معنوی سفر و انتقال ارزشها و آرمان‌های راستین انقلاب اسلامی به جوانان خواهد داشت.

انتهای پیام/


نقش مناطق آزاد در تحقق جهاد اقتصادی بررسی شد

در نشست هم‌اندیشی منطقه آزاد انزلی
نقش مناطق آزاد در تحقق جهاد اقتصادی بررسی شد

خبرگزاری فارس: نشست‌ هم‌اندیشی نقش مناطق آزاد در تحقق جهاد اقتصادی کشور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نقش مناطق آزاد در تحقق جهاد اقتصادی بررسی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی ظهر امروز در نشست مذکور با بیان اینکه مناطق آزاد در دنیا تعریف خاص دارند اظهار داشت: بن‌بست نبودن موقعیت راهبردی از جمله این تعریف‌هاست.

علیرضا بهمنی با بیان اینکه از ابتدای امسال با همکاری استاندار گیلان و نمایندگان دبیرخانه دایمی سال جهاد اقتصادی در منطقه آزاد انزلی تشکیل شد افزود: منطقه آزاد انزلی کمک ویژه‌ای به بحث دریانوردی و گمرک استان دارد.

وی با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ایران اسلامی تصریح کرد: ملت ایران همواره در سختی‌ها به صورت خاص بروز و ظهور کردند و اندیشه متفاوت داشتند و به طور یقین از فضای تحریم و فشار سربلند بیرون می‌آییم.

این مسئول خاطر نشان کرد: منطقه آزاد انزلی در راستای تحقق جهاد اقتصادی برنامه‌های خوبی در پیش رو دارد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز در این نشست خواستار تشکیل کمیته اقتصاد دانش‌بنیان شد و اظهار داشت: اقتصاد دانش‌بنیان دارای سه ویژگی مهم از نظر تمام متخصصان است.

مجید متقی‌طلب افزود: درون‌زا، پویا و پایدار سه ویژگی مؤلفه مهم دانش‌بنیان است و معیارها و ارزش‌های اعتقادی ما باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سه سال پیش اشاره داشتند که باید در سال 1404 حدود 20 درصد GPI کشور از محل فناوری باشد تصریح کرد: می‌خواهیم بدانیم برنامه منطقه آزاد انزلی در این رهنمود چیست و تاکنون چه میزان سرمایه‌گذاری در این منطقه صورت گرفته است.

این مسئول خواستار مشخص شدن برنامه منطقه آزاد در چشم‌انداز 20 ساله شد.

فرماندار رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی هنوز جای کار دارد اظهار داشت: بخش فناوری منطقه آزاد باید با تلاش و جدیت وارد شود که موقعیت بیشتری کسب کنیم.

سید ولی‌الله عظمتی با بیان اینکه در مسایل اقتصادی نباید خود را با دیگر کشورها مقایسه کنیم تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی حرکتی در کشور ایجاد شد و در مقابل تمام دشمنان ایستادگی کردیم و در همین شرایط نیز موفقیت‌هایی را نیز کسب می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد انزلی توفیقاتی در این راستا داشته است ابراز داشت: این منطقه موفقیت‌هایی را نیز در آینده دنبال می‌کند.

مدیر کل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: بسیاری از تئوریسین‌ها پیش‌بینی آینده را دشوار اما آینده‌سازی را تکلیف هر مدیر می‌دانند.

محمدعلی یوسفی افزود: با وجود تحریم، هدفمندی یارانه‌ها، صنایع و سیاست‌بازی بانک‌ها، کشوری موفق هستیم و صهیونیست‌ها نیز در گفته‌های خود این ایده را دارند و گفته‌اند که ایرانیان روی دو بال قرمز «شهادت» و سبز «منتظران مهدی (عج)» هستند و به همین دلیل غالب شدن بر ایرانیان ممکن نیست.

وی با تصریح بر اینکه ما باید به داشته‌های خود باور و یقین داشته باشیم اذعان داشت: مدیران امروز باید صنعتی‌نگر باشند و فراتر از مشتری‌ حرکت کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه اکنون زمان آن نیست که شگفتی‌ساز شویم اذعان داشت: در نگاه صنعتی، مدیران بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی می‌توانند انتظار شکوفایی اقتصاد در تولید را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام نگاه‌ها برای رسیدن به آینده‌ای روشن است افزود: اگر می‌خواهیم در جهاد اقتصادی موفق باشیم برای هر برنامه‌ریزی نیاز است که انسجام و مشارکت و سازگاری را به عنوان کلید اصلی در کار خود لحاظ کنیم.

یوسفی یادآور شد: مدیران باید اهل تعامل، سازگاری، مشارکت و انسجام باشند.

انتهای پیام/خ۱۰/د1000


استاندار چهارمحال و بختیاری:
شهرداری‎های در نصب تندیس‎های شهدا کوتاهی کرده‌اند

خبرگزاری فارس: استاندار چهارمحال و بختیاری از شهرداری‎های این استان به علت کوتاهی در تهیه و نصب سردیس‎ها و تندیس‎های شهدا انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: شهرداری‎های در نصب تندیس‎های شهدا کوتاهی کرده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی‌اصغر عنابستانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرداری‎های این استان در تهیه و نصب سردیس‎ها و تندیس‏های شهدا کوتاهی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بارها در خصوص اهمیت و ضرورت این موضوع به شهرداران تذکر داده و اعلام کرده‎ام که شهرداری‎ها نسبت به تهیه و نصب سردیس‎ها و تندیس‎های مناسب شهدا اقدام کنند.

عنابستانی تأکید کرد: با وجود تأکیدهای فراوان در این زمینه و قبول 50 درصد هزینه‎های مربوط به تهیه و نصب هر کدام از سردیس‎ها یا تندیس‏ها، تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه انجام نشده است.

نماینده عالی دولت در چهارمحال و بختیاری افزود: تهیه و نصب این نمادها تقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و به ویژه در بین جوانان دارد.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار در جامعه تأکید کرد و گفت: آبادانی، استقلال و سرافرازی ایران اسلامی ریشه در فرهنگ ایثار و فداکاری رزمندگان ما دارد.

وی تصریح کرد: شهرداری‎های چهارمحال و بختیاری مکلفند هرچه سریع تر نسبت به عملیاتی کردن این موضوع اقدام کنند.

انتهای پیام/ح30


بلاتکلیفی مسکن مهر قابل قبول نیست

فرماندار کوثر:
بلاتکلیفی مسکن مهر قابل قبول نیست

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان کوثر گفت: بلاتکلیفی مسکن مهر در کوثر و ناکار‌آمدی تعاونی‌های مسکن مهر مورد قبول ما نیست.

خبرگزاری فارس: بلاتکلیفی مسکن مهر قابل قبول نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید‌سعدالله رئیس‌ساداتی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت مسکن مهر کوثر اظهار داشت: ما نیازمند کار جدی در حوزه مسکن مهر هستیم که در این راستا کوتاهی و قصور از سوی هیچ نهادی قابل قبول نیست.

وی با انتقاد از کم‌کاری تعاونی‌های مسکن مهر و بلاتکلیفی ساخت این مسکن‌‌ها در منطقه دو شهر گیوی خاطرنشان کرد: انتظار مردم و متقاضیان مسکن مهر باید به طور جدی در این حوزه بر آورده شود و قصور در ساخت این مسکن‌ها نباید دامن خانواده‌ها را بگیرد.

فرماندار شهرستان کوثر اجرای کامل و دقیق پروژه‌ مسکن مهر را یکی از بهترین راه‌های برون‌ رفت از مشکل مسکن در این شهرستان ذکر کرد و افزود: در این شهرستان 927 نفر در مسکن مهر ثبت ‌نام کرده‌اند که 411 نفر از آنها واجد شرایط دریافت مسکن تشخیص داده شده‌اند.

رئیس‌ساداتی با اشاره به اینکه پنج هکتار زمین برای احداث مسکن مهر کوثر اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: واحدهای مسکن مهر کوثر تا 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

این مسئول یادآور شد: با توجه به محدود بودن فصل‌کاری در شهرستان، مدیران عامل تعاونی‌ها باید تمام همت و تلاش خود را انجام ‌دهند تا در حد امکان اجرای پروژه‌ها با سرعت و کیفیت مطلوب انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار شهرستان کوثر همچنین افزایش تسهیلات مسکن مهر را یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات کنونی مسکن مهر کوثر دانست و گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 200 میلیون ریال به 220 میلیون ریال یک روند افزایشی مناسب است که با حمایت مسئولان موجب حل برخی از مشکلات متقاضیان خواهد شد.

رییس‌ساداتی مسایل مربوط به تامین اجتماعی، مالیات، اجرای محوطه، افزایش تسهیلات، افزایش دوران مشارکت و عدم اطلاع‌رسانی و شفاف بودن تعاونی‌ها را از موارد و مشکلات کنونی مسکن مهر شهرستان عنوان کرد و خواستار حل این مسایل توسط مسئولان ذیربط شد.

وی تصریح کرد: در این شهرستان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال برای آماده سازی زمین به صورت بلا‌عوض از سوی دولت پرداخت شده و وزیر مسکن و شهرسازی نیز اخیراً مساعدت و حمایت‌های ویژه‌ای برای تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار شهرستان کوثر در پایان سخنان خود اظهار داشت: در قالب طرح مسکن مهر 411 واحد مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن مهر اصناف، فرهنگیان و کارمندان در مناطق یک و دو شهر گیوی در حال اجرا است.

انتهای پیام/صا10


بنیاد شهید مولود تفکر راهبردی امام راحل است

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران:
بنیاد شهید مولود تفکر راهبردی امام راحل است

خبرگزاری فارس: قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که باید با رزمنده‌پروری و مجاهدسازی زمینه‌ساز ادامه راه شهدا باشد.

خبرگزاری فارس: بنیاد شهید مولود تفکر راهبردی امام راحل است

 به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیست‌و دومین سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: صدور فرمان تأسیس بنیاد شهید در 22 اسفند 58 نشأت گرفته از تفکر راهبردی امام راحل بود و هدف ایشان استمرار راه شهدا و ایثارگران است.

انصاری افزود: امام راحل فرمودند "هیچ کس حقی به اندازه شهدا بر بشریت ندارد" که این جمله طیف گسترده‌ای را در نظر می‌گیرد و بشریت با ادامه دادن راه و فکر شهدا باید دین خود را به شهدا ادا کنند و مردم ایران اسلامی که اقتدار امروز کشور مدیون جانفشانی و ایثارگری شهدا است، باید قدردان شهدا باشند.

سرپرست معاونت پژوهش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سخن مقام معظم رهبری که می‌فرمایند "زنده نگه داشتن یاد شهدا در جامعه باعث تداوم انقلاب می‌شود" با سخن امام راحل در یک راستا است چرا که هدف امام راحل از تشکیل جمهوری اسلامی در ایران تشکیل حکومت جهانی به رهبری حجت (عج) است.

وی افزود: شهید با شهادت خویش دو اثر بر جامعه می‌گذارد؛ یکی اثر وضعی است که به رابطه شهید و معامله وی با خدا مربوط می‌شود و دیگری اثر انتقالی یعنی اثر شهادت بر نسل‌های بعدی است که در حوزه وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

انتهای پیام/


جدایی ظاهری خاتمی از سران فتنه ؛ سناریوی جدید فتنه گران

خبرگزاری فارس: خاتمی می‌داند اگر بخواهد در عرصه‌ی سیاسی کشور حضور داشته باشد، راهی جز این ندارد که در انتخابات شرکت کند و چهارچوب انقلاب، قانون اساسی و نظام را بپذیرد.

خبرگزاری فارس: جدایی ظاهری خاتمی از سران فتنه ؛ سناریوی جدید فتنه گران

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از عصر امروز، تقریبا همه‌ی مردم دیدند که اصلاح‌طلبان و حامیان اصلی آن‌ها، یعنی غربی‌ها، در جهت تحریم انتخابات تلاش می‌کردند و دست بر قضا تحریم انتخابات با تحریم فلج‌کننده‌ی غربی‌ها نسبت به ایران اسلامی هم‌زمان شده بود.

در واقع هدف آن‌ها این بود که انتخابات سردی برگزار شده و مشارکت مردم کاهش یابد تا به زعم خودشان مشروعیت نظام جمهوری اسلامی در میان مردم منطقه زیر سؤال برود.

آقای خاتمی هم رسما قبلا اعلام کرده بود ولو اینکه یک نفر از اصلاح‌طلبان هم به مجلس راه پیدا نکند اگر بتوانیم مشارکت را به زیر ۳۰ درصد برسانیم، ما پیروزیم. این استراتژی اصلی آن‌ها بود.

همه این تلاش ها در حالی بود که نظرسنجی‌ها حکایت از حضور گسترده‌ی مردم در انتخابات داشت. و علت اینکه آقای خاتمی، آقای هاشمی و برخی از دوستان نزدیک آن‌ها در انتخابات شرکت کردند این بود ولی در عین حال کسانی مثل آقای خاتمی هنوز باور نمی‌کردند که این انتخابات این طور باشکوه برگزار شود. اما وقتی آن حضور گسترده و صف‌های طولانی مردم را در استان‌های مختلف و مخصوصاً تهران مشاهده می‌کند، پای صندوق حاضر می‌شود تا مرگ اصلاحات رقم نخورد و به نحوی این گونه القا شود که اصلاح‌طلب‌ها هم در انتخابات حضور پیدا کرده‌اند.

آنها به خوبی میدانستند اگر انتخابات بدون حضور اصلاح‌طلبان با ۶۵ درصد مشارکت در کشور و ۴۸ درصد در تهران برگزارشود، مرگ این جریان رقم خورده و از این به بعد هم می‌شود در انتخابات بدون حضور اصلاح‌طلبان مشارکت بالایی داشت، چون این اولین تجربه‌ی انتخابات بدون حضور آن‌ها بود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد سناریویی است که از سوی جریان رسانه ای فتنه به شدت در حال پیگیری است و آن تفکیک میان طیف خاتمی و اهالی فتنه است. در حالی که خاتمی صرفا در انتخابات حضور پیدا کرده برای اینکه آینده‌ی خود را حفظ کند.

وی تاکید می کند که ما نباید دیگر به شکل جنبش سبز باشیم، جنبش سبز مُرد، بیایید اصلاح‌طلبی را حفظ کنیم. در واقع او بر اساس همین منطق، می‌خواهد به نظام برگردد و در چهارچوب نظام فعالیت کند. ایشان می‌داند اگر بخواهد در عرصه‌ی سیاسی کشور حضور داشته باشد، راهی جز این ندارد که در انتخابات شرکت کند و چهارچوب انقلاب، قانون اساسی و نظام را بپذیرد.

در واقع اصلاح‌طلب‌ها توان براندازی سخت از طریق جنگ را ندارند و از این رو عموما از طریق رِفُرم و حرکت‌های تدریجی تلاش خود را در این راستا به کار می بندند. بنابراین باید در داخل نظام قرار بگیرند تا بتوانند با یک حرکت رِفُرمیستی در یک فضا و زمان دیگر به اهداف دست‌نیافته‌ی گذشته‌خود برسند. و اگر خوش‌بینانه نگاه کنیم، باید گفت آقای خاتمی نسبت به بقیه‌ی دوستانش از تعقل بیشتری برخوردار است. در حقیقت مواضع آقای خاتمی با دوستانش در جنبش سبز یا به اصطلاح اصلاح‌طلبان تندرو، متفاوت نیست، بلکه در واقع این یک تقسیم کار است که بر اساس نوعی توافق صورت گرفته است.

نقش آقایان خاتمی و هاشمی و برخی از دوستان داخلی‌شان این است که در انتخابات شرکت کنند. از آن سو نیز طیف افراطی‌ این جریان تحت این عنوان که خاتمی از مواضع پیشینش برگشته وظیفه حمله به او را به عهده دارد.

سپس برنامه به این صورت جلو می رود که حضور خاتمی از سویی و حمله‌ی اپوزیسیون به او از دیگر سو موجبات امیدواری نسبی دوستان انقلاب رافراهم می آورد و زمینه نوعی خطای تحلیل را رقم میزند. در ادامه این برنامه خاتمی وارد نظام شده و پس از آن مجددا تأسیس حزب جدید، حرکت جدید و فعالیت‌هایی از نوعی دیگر در دستور کار قرار میگیرد.

اما در این رابطه باید گفت که به واقع آقای خاتمی دچار غرب‌زدگی است و به این سادگی‌ها تغییر نمی‌کند. ایشان عمیقا معتقد است که تنها راه پیشرفت از غرب می‌گذرد.با این اوصاف به نظر می‌رسد کل این جریان سناریویی است که این بخش از آن به آقای خاتمی واگذار شده و بخش حمله به آقای خاتمی وظیفه‌ی طیف افراطی این جریان است.

اگر آقای خاتمی به واقع از گذشته‌ی خود توبه‌ی رسمی کند، در همین حد ما موظف هستیم که بپذیریم، ولی این بدان معنا نیست که باز هم عرصه‌های سیاسی کشور را در اختیار چنین افرادی بگذاریم، چون ممکن است این گونه برخورد‌ها و رفتارها یک تاکتیک باشد، نه یک تغییر استراتژیک.

انتهای پیام/


اوباما نفرت از دولت آمریکا را در بین مردم این کشور 755 درصد افزایش داد

خبرگزاری فارس: تعداد گروه‌هایی که به جنبش ضد دولتی "پاتریوت" پیوسته‌اند، از زمان انتخاب شدن اوباما به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، 755 درصد افزایش نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: اوباما نفرت از دولت آمریکا را در بین مردم این کشور 755 درصد افزایش داد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راوستوری، بیم از دوباره انتخاب شدن باراک اوباما، رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده به این سمت، افزایش چشمگیری را در تمایل به گروه‌های تندرو طی یک‌سال گذشته در ایالات متحده ایجاد کرده است. این مطلب را یک گزارش سازمان‌های حقوق بشری آمریکا که این گروه‌ها را تحت نظر دارند، نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش، تعداد گروه‌هایی که به جنبش ضد دولتی "پاتریوت" پیوسته‌اند، از زمان انتخاب شدن اوباما به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، 755 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش فوق، این گروه‌ها که عموما با سیاه‌پوستان رابطه خوبی ندارند، نمی‌خواهند شاهد آن باشند که چهار سال دیگر یک سیاه‌پوست منفور بر آنها حکومت کند. گروه پاتریوت دولت فدرال را اصلی‌ترین دشمن خود می‌شناسد.

اوباما در سال 2008 با وعده تغییرات گسترده پای به کاخ سفید نهاد اما تقریبا جز اعطای آزادی به همجنس‌گرایان در ارتش آمریکا، در هیچ یک از وعده‌هایی که داد موفق نبود.

انتهای پیام/ک.ص


رئیس اداره نظارت دانشگاه پزشکی کرمان خبر داد
فعالیت 171 مرکز ترک اعتیاد در کرمان/ جایگزینی شربت تریاک به جای متادون

خبرگزاری فارس: رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر 171 مرکز ترک اعتیاد در استان کرمان فعالیت می‌کنند، گفت: 30 مرکز دیگر نیز در حال بهره‌برداری هستند.

خبرگزاری فارس: فعالیت 171 مرکز ترک اعتیاد در کرمان/ جایگزینی شربت تریاک به جای متادون

حمید رضا اسماعیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد از سال 80 در کشور آغاز شد و در سال ‌81 دو مرکز به صورت پایلوت در تهران فعالیت خود را آغاز کردند.

وی بیان داشت: از سال 84 راه‌اندازی این مراکز در کشور آغاز شد و در چهار مرکز ترک اعتیاد در کرمان فعالیت خود را آغاز کردند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر 171 مرکز ترک اعتیاد در استان کرمان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: 30 مرکز دیگر نیز در حال بهره‌برداری هستند.

وی عنوان کرد: 159 مرکز ترک اعتیاد در استان کرمان توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند و 12 مرکز نیز دولتی است.

اسماعیلی با بیان اینکه اعتیاد در ایران مشکلی قدیمی و شایع است، افزود: اعتیاد همواره در حال تغییر است و اکنون اعتیاد به مواد سنتی به اعتیاد به مواد صنعتی تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد از ایدز تأثیر می‌پذیرد، اذعان داشت: 10 میلیارد تومان در روز صرف هزینه‌های اعتیاد می‌شود.

اسماعیلی ابراز داشت: از ماه گذشته درمان با متادون در مراکز ترک اعتیاد حذف و شربت تریاک جایگزین شده است.

انتهای پیام/غ20/ژ1001


در گفت‌و گو با فارس عنوان شد
رهبر قنبری ساخت مستند «برگ‌های ناخوانده» را تمام کرد

خبرگزاری فارس: رهبر قنبری از ساخت مستند نیمه‌بلند «برگ‌های ناخوانده» با محوریت بررسی تهاجم متفقین به ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس: رهبر قنبری ساخت مستند «برگ‌های ناخوانده» را تمام کرد

«رهبر قنبری» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره تازه‌ترین فعالیت‌ مستندسازی خود، گفت: چند روز گذشته، تصویربرداری و تدوین مستند «برگ‌های ناخوانده» را به پایان رساندم.

وی ادامه داد:‌ این مستند 40 دقیقه‌ای، درباره چگونگی تهاجم متفقین به ایران،‌ کشتار ایرانیان، نپرداختن بهای خسارات وارده به ایران توسط متفقین و به صورت کلی حضور متفقین در ایران در مقطع زمان 1320 تا 1332 را بررسی می‌کند. 

عوامل این مستند عبارتند از: کارگردان و پژوهشگر: ‌رهبر قنبری، تهیه‌کننده: محمد صنعتی،‌ مدیر تصویربرداری: بابک نبی‌زاده، تدوین‌گر و صداگذار: مهران کرمی، صدابردار: محسن پهلوان، مدیر تولید: پیمان مرادی.

انتهای پیام/ی


انتظار بازنشستگان تأمین اجتماعی به اتمام رسید
عیدی 350 هزار تومانی بازنشستگان بالاخره‌ واریز شد/وزیر هیچ قولی برای افزایش مطالبات نداد

خبرگزاری فارس: رئیس کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هیچ قولی برای افزایش مطالبات تأمین اجتماعی نداده است، گفت: عیدی 350 هزار تومانی برای تمامی بازنشستگان واریز شد.

خبرگزاری فارس: عیدی 350 هزار تومانی بازنشستگان بالاخره‌ واریز شد/وزیر هیچ قولی برای افزایش مطالبات نداد

علی‌اکبر خبازها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره دیدار با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جلسه 3 ساعته با شیخ‌السلامی برای افزایش مطالبات تأمین اجتماعی برگزار شد.

وی ادامه داد: وزیر در حمایت از بازنشستگان تأمین اجتماعی و افزایش مطالبات آن‌‌ها مانند سبد کالا، همسان سازی حقوق و عیدی‌ها وعده‌‌ پیگیری داد.

خبازها در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه که آیا وزیر قولی برای افزایش مطالیات داده است بیان داشت: وزیر هیچ قولی برای افزایش مطالبات بازنشستگان تأمین اجتماعی نداد، بلکه گفت پیگیر هستم.

رئیس کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی گفت: عیدی 350 هزار تومانی بازنشستگان پرداخت شده است قرار شد در صورت موافقت مابه‌التفاوت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شود.

انتهای پیام/   


 • کل صفحات:6  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 •   

ramin h


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic