وبلاگ خبری نور ایمان

فرماندار شهرستان تبریز:
مشارکت در انتخابات برخورداری نظام اسلامی از استقلال را نشان می‌دهد

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان تبریز گفت: حضور آگاهانه در عرصه انتخابات بیانگر همبستگی ملی، مشارکت عمومی و انسجام همگانی است که توانایی نظام اسلامی را برای برخورداری از استقلال و اقتدار نشان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: مشارکت در انتخابات برخورداری نظام اسلامی از استقلال را نشان می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمود چمنی صبح امروز در گردهمایی اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی شهرستان تبریز که در آستانه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل سالن پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه غرب و شمال‌غرب کشور برگزار شده بود با اشاره به اینکه در 12 اسفندماه، مردم ایران با هوشیاری و تیزبینی تمام، شکوه حضور تاثیرگذار خود را به رخ جهانیان می‌کشند، گفت: کاندیداهای حاضر به این نقطه توجه داشته باشند که تبلیغات انتخاباتی باید در راستای حضور حداکثری و پرشور مردم در روز 12 اسفندماه باشد و از هرگونه تخریب و تهمت به دیگر داوطلبان به صورت جدی اجتناب کنند.

فرماندار شهرستان تبریز برگزاری سالم و صیانت از آرای مردم را شرط نخست برنامه‌های انتخاباتی ستاد انتخابات شهر تبریز دانست و افزود: برگزاری سالم انتخابات، موجب افزایش مشارکت و پاسداری از آرای مردم و رعایت حقوق اجتماعی و سیاسی آنان شده و ضامن ثبات و قوام جامعه در عرصه‌های بین‌المللی است.

وی با اشاره به رقابت 75 کاندیدای باقی مانده در حوزه انتخاباتی تبریز، آذرشهر و اسکو بر اهمیت رعایت قانون و اخلاق در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: 13هزار نفر برای رای‌گیری و نظارت بر اجرای انتخابات در  878 شعب اخذ رای آموزش دیده‌اند و در این راستا برای اجرای هر چه دقیق‌تر انتخابات، فرمانداری‌های تبریز، آذرشهر و اسکو هماهنگی و آموزش‌های لازم را برای مجریان انتخابات داده‌اند.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در مورد میزان مشارکت مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حکایت از استقبال گسترده مردم در تبریز و سایر شهرستان‌های استان دارد، افزود: تمایل به مشارکت در انتخابات نهمین دوره مجلس از رشد بالایی نسبت به آمار هفته‌های قبل برخوردار بوده و به نظر می‌رسد میزان مشارکت به نسبت دوره‌های گذشته انتخابات مجلس افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به شرایط حساس ملی و بین‌المللی در برهه کنونی ابراز داشت: امیدواریم که انتخاباتی پرشور، حماسی و توام با آرامش در سراسر کشور و حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو برگزار شود تا دشمنان اسلام و انقلاب هر چه بیشتر نسبت به توطئه‌های شوم خود دلسرد و مایوس شوند.

چمنی، مشارکت آگاهانه و پرشور در انتخابات را نمایش قدرت نظام اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: حضور مردم علاوه بر تاثیر داخلی، در روابط بین‌‌الملل نیز تاثیرگذار است و مانع اقدامات بعدی دشمن شده و بار دیگر قدرت ملت را نشان خواهد داد و حضور چشمگیر در پای صندوق‌های رای، سرنوشت کشور را تعیین و چشم و دست طمع بیگانگان را از این کشور کوتاه خواهد کرد.

وی با تاکید بر نقش آگاهانه مردم در انتخابات و با اشاره به اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات نشان دهنده وجود مردم‌سالاری دینی در ایران است گفت: حضور و مشارکت مردم، سرمایه انقلاب بوده و تداوم انقلاب اسلامی با حضور مردم و دخالت آنان در سرنوشت‌شان متبلور می‌شود.

چمنی با بیان اینکه مجموعه عوامل اجرایی حوزه انتخابیه شهرستان تبریز ،آذرشهر و اسکو اصل را بر بی‌طرفی قرار داده‌اند، افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: به منزله تیری بر قلب مستکبران و دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه دشمنان از ماه‌ها قبل برای حضور کمرنگ مردم در انتخابات برنامه‌های مختلفی تدارک دیده‌اند، گفت: حضور آگاهانه در عرصه انتخابات بیانگر همبستگی ملی، مشارکت عمومی و انسجام همگانی است که توانایی نظام اسلامی را برای برخورداری از استقلال و اقتدار نشان می‌دهد.

فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به اهمیت حضور مردم در تمام صحنه‌ها و عنوان اینکه این انقلاب به مدد الهی و حضور روستاییان و پابرهنگان شکل گرفته است، اظهار کرد: ملت فهیم ‌ما، صاحبان اصلی نظام هستند و مصالح و منافع آن را بهتر از اشخاص دیگر تشخیص می‌دهند.

چمنی، تداوم و پیشرفت‌های روز افزون نظام اسلامی را نتیجه حضور مردم در تمام عرصه‌های حساس و سرنوشت‌ساز کشور دانست و افزود: جلوه مردمی انقلاب و حماسه‌سازی مردم در طول ادوار مختلف، صحنه‌های زیبا و بی‌نظیری را خلق کرده است و دنیا یکبار دیگر این حضور را در 12 اسفند تجربه خواهد کرد.

وی با اشاره به فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان در طول 34 سال تصریح کرد: از زمان پیروزی انقلاب، دشمنان اسلام همواره سعی کرده‌اند با ترور فرهیختگان و دانشمندان نظام، خلاء در نظام مقدس جمهوری اسلامی به وجود آورند و چون در این امر موفق نشدند با جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، انواع حیله‌ها و فتنه‌ها در صدد ضربه زدن به نظام و کم رنگ کردن ارزش‌ها بر می‌آیند که با هوشیاری مردم ناکام می‌ماند.


سیدآبادی: 12 اسفند روز رزمایش ملت ایران است

پله پله تا نهمین انتخاب/179
سیدآبادی: 12 اسفند روز رزمایش ملت ایران است

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دماوند گفت: 12 اسفند، مردم با حضوری حداکثری در پای صندوق‏های اخذ رای رزمایش بزرگ دیگری را به نمایش می‏گذارند.

خبرگزاری فارس: سیدآبادی: 12 اسفند روز رزمایش ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی بخشداری مرکزی دماوند، جعفر سیدآبادی در جمع مسئولان بخش مرکزی دماوند اظهار کرد: 12 اسفند، روز خشنودی رهبر و یاس دشمنان ضد ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: در این روز، رزمایش بزرگ ملت ایران با تمرین اتحاد و همبستگی ملی همچون حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن و 9 دی طلیعه حماسه دیگری جلوه‏گر می‏سازد.

سیدآبادی اضافه کرد: ملت ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حماسه‏آفرینی خود جهانیان از حضور میلیونی، آگاهی و بلوغ سیاسی در ایران اسلامی آگاه ساختند.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دماوند افزود: ملت وفادار ایران با شرکت گسترده خود در پای صندوق‏های اخذ رای دشمنان را وادار به عقب‏نشینی کرده و بار دیگر بر مواضع به حق خود پافشاری می‏کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون مبحث انتخابات آینده اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در پاره‏ای از فرمایشات گرانقدر خود فرمودند که "مردم و نامزدهای نمایندگی مجلس با رعایت اصول اخلاقی و قانون‏مداری، دسیسه‏های دشمنان را خنثی کرده و نور امید را در دل ملت مسلمان جهان روشن می‏کنند".

سیدآبادی تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی باید بدانند که مردم ایران از آگاهی و بصیرت بالایی برخوردارند و به خوبی چهره پلید دشمنان را می‏شناسند.

رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دماوند ادامه داد: از این رو، مردم ولایی ایران هرگز اجازه بازسازی فتنه‏ای شبیه آنچه در سال 88 روی داد را نمی‏دهند.


دبیر کمیته مطالعات سیاسی ایران:
حضور حداکثری در انتخابات نشان‌دهنده عظمت ملت ایران است

خبرگزاری فارس: دبیر کمیته مطالعات سیاسی ایران گفت: انتخابات پرشور و حداکثری، نمایش عظمت ملت ایران در نزد مخالفان و دشمنان است.

خبرگزاری فارس: حضور حداکثری در انتخابات نشان‌دهنده عظمت ملت ایران است

سیدجواد میرخلیلی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات طی سه دهه گذشته همواره نشان از علاقه و دلبستگی مردم به نظام مقدس اسلامی داشته که این خود نشانگر بصیرت و درک بالای مردم فهیم و زمان‏شناسی آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: بررسی آمار شرکت‏کنندگان و حضور مردم در انتخابات در سال‏های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بیانگر این نکته است که همواره رابطه مستقیمی بین افزایش تهدیدات خارجی و اظهارات خصمانه دشمنان جمهوری اسلامی با مشارکت مردم و گروه‏های سیاسی در انتخابات وجود داشته است.

مسئول دبیرخانه همایش ملی چشم‌انداز دانش سیاسی در ایران با اشاره به تأثیرات حضور حداکثری و مشارکت گسترده مردم در انتخابات گفت: هیچ کس نمی‏تواند تأثیرات حضور حداکثری و مشارکت گسترده مردم در انتخابات را منکر شود، چرا که این اصل به عنوان یک اصل اساسی در تمام نظام‏ها و حکومت‏های موجود در دنیا پذیرفته شده است.

وی به تأثیرات داخلی حضور حداکثری مردم در انتخابات اشاره کرد و افزود: تشکیل یک مجلس قوی و کارآمد با پشتوانه آرای بالای مردمی یکی از مهم‏ترین تأثیرات داخلی و محسوس حضور حداکثری مردم در انتخابات است که در حقیقت، تضمین‏کننده تصویب قوانینی مؤثر و قوی خواهد بود. 

میرخلیلی عنوان داشت: با حضور حداکثری و مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس، یک مجلس مقتدر، عزت‏مدار، هوشیار و شجاع شکل خواهد گرفت که می‏تواند علاوه بر کارکردهای مؤثر و مفید داخلی خود، بر عملکرد سایر نهادها و قوای دیگر نیز تأثیر مستقیم بگذارد.

وی دیگر تأثیر داخلی حضور گسترده مردم در انتخابات را نمایش دلبستگی مردم به نظام مقدس اسلامی و روح مشارکت‏جوی مردم در اداره کشور بیان کرد.

مسئول سابق ارتباطات فرهنگی مرکز تحقیقات حکومت اسلامی خبرگان رهبری به تأثیرات بین‌المللی حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و گفت: نمایش عظمت ملت ایران نزد جهانیان یکی از تأثیرات مهم حضور حداکثری مردم در انتخابات‏های مختلف در جمهوری اسلامی در سه عرصه منطقه‏ای، جهان اسلام و بین‏الملل است.

وی ادامه داد: این امر سبب شده تا دشمنان انقلاب اسلامی، از این حضور حماسی مردم متعجب شوند.

میرخلیلی با بیان اینکه یک انتخابات پرشور و حداکثری، نمایش عظمت ملت ایران در نزد مخالفان و دشمنان خواهد بود، گفت: چنان که مقام معظم رهبری فرمودند، ملت ایران، سرمایه‏گذاری عظیمی می‏کند، سپرده‏گذاری بزرگی را انجام می‏دهد و سود آن را می‏برد و آرای یکایک شما مردم سهم همان سرمایه‏گذاری و سپرده‏گذاری است.

این نویسنده و پژوهشگر یادآور شد: هر رأیی که شما در صندوق می‏اندازید، مثل این است که بخشی از پول آن سپرده را تأمین می‏کنید. 

وی با اشاره به حضور گسترده در انتخابات گفت: هر چه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش مشاهده می‌شود.

میرخلیلی خاطرنشان کرد: عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان می‏دهد و این انتخابات کارآمد است.

وی به شاخص‌های انتخاب یک نماینده خوب اشاره کرد و افزود: مردم باید با مطالعه برنامه‌ها و شعارهای کاندیداهای موجود، فارغ از فضاسازی‌های سیاسی و جوسازی‌های باندهای قدرت صرفاً کسانی را انتخاب کنند که علاوه بر ولایتمداری و شجاعت، دارای تقوا و تعهد باشند.

دبیر کمیته مطالعات سیاسی ایران عنوان داشت: فرد منتخب باید بتواند مشکلات مردم را با وضع قوانین خوب و مناسب برطرف کند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری، اغلب این شاخص‌ها را برای یک انتخاب اصلح بیان فرموده‌اند که همگان می‌توانند با مراجعه به این شاخص‌ها یک انتخاب اصلح داشته باشند.

میرخلیلی از کاندیداهای نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست تا در صورت انتخاب شدن از سوی مردم، قدر و ارزش این توفیق بزرگ الهی را بدانند و به طور حقیقی به مردم خدمت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که اغلب مردم به خاطر تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی موجود در تنگنا هستند و با این وجود باز هم نظام مقدس اسلامی را تنها نگذاشتند و نمی‌گذارند، لازم است تا افراد منتخب پس از انتخاب شدن از سوی مردم نیز با تمام وجود در خدمت مردم باشند.

مسئول دبیرخانه همایش ملی چشم انداز دانش سیاسی در ایران بیان داشت: این گونه نباشد که به طور صرف در زمان تبلیغات و پیش از انتخاب شدن به مردم بها بدهند و از مردم مایه بگذارند اما پس از پایان انتخابات و ورود به مجلس، آنها را فراموش کنند و مشکلات عدیده مردم و جوانان را به دست فراموشی بسپارند.


شیوه‌های فعلی تربیت ناکارآمد است

امام جمعه راین:
شیوه‌های فعلی تربیت ناکارآمد است

خبرگزاری فارس: امام جمعه راین گفت: شیوه‌های فعلی تربیت ناکارآمد است و مربی تربیتی باید حداقل بین 10 تا 20کتاب در زمینه مسائل تربیتی مطالعه کنند و روحیه دانش‌آموزان را بشناسد.

خبرگزاری فارس: شیوه‌های فعلی تربیت ناکارآمد است

به گزارش خبرگزاری فارس از راین، حجت‌الاسلام حمید اسماعیل‌پور صبح امروز در مراسم تجلیل از مربیان پرورشی به مناسبت هفته امور تربیتی با بیان اینکه مربیان باید در کار خود ریزبین و دقیق باشند، اظهار داشت: مربیان باید از امکانات روز حداکثر بهره را ببرند.

وی مقدمات تربیت را عقل و قدرت تعقل بیان کرد و افزود: عقل موهبتی است که خداوند به انسان عطا کرده است.

اسماعیل‌پور تصریح کرد: محیط نیز از دیگر عواملی است که در تربیت بسیار مؤثر است و شامل مدرسه خانه و جامعه می‌شود.

امام جمعه راین در بیان ضرورت تربیت به نقل از امام علی (ع) گفت: نیاز مردم به ادب نیکو بیش از طلا و نقره است.

اسماعیل‌پور زمان تربیت را با ذکر روایت از امام علی (ع) زمانی ذکر کرد که هنوز قساوت قلب پیدا نشده و بیان داشت: شخصیت افراد تا زمانی که شکل نگرفته، قابل تربیت است.

امام جمعه راین راه تربیت را توجه به تاریخ گذشتگان و نعمت‌های الهی ذکر کرد و به کمال رسیدن و اخلاق خوب را از آثار تربیت دانست.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه یکی از مقدمات تربیت، مربی است از مربیان خواست تا قالب‌های موجود را بشکنند و با استفاه از تکنولوژی تمام سعی و تلاش خود را برای تربیت دانش‌آموزان به کار گیرند.

وی با تاکید بر مطالعه و ناکارآمد دانستن شیوه‌های فعلی تربیت گفت: مربی باید حداقل بین 10 تا 20 کتاب در زمینه مسائل تربیتی مطالعه کنند و روحیه دانش‌آموزان را بشناسد.

علیرضا غیاث‌الدینی رئیس اداره آموزش و پرورش راین نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمت مربیان سطح فعالیت‌های پرورشی در منطقه راین را مثبت ارزیابی کرد و از مربیان خواست تا همیشه فعالیت‌های خود را ارزیابی کنند و در بهبود کیفیت آنها بکوشند.


برگزاری طرح انس در شهرری

همزمان با میلاد امام حسن عسکری (ع) صورت می‌گیرد
برگزاری طرح انس در شهرری

خبرگزاری فارس: مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج) از برگزاری سومین طرح انس از سوی موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج) در شهرری خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری طرح انس در شهرری

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌نقل از روابط‌عمومی موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج)، حجت الاسلام محمدرضا زنگنه اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن هشتم ربیع الثانی میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع)، سومین مرحله از طرح جدید تبلیغ مهدویت (طرح انس) از سوی موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج) در شهرری برگزار می‌شود.

مدیر موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان (عج) گفت: بحث تبلیغ مهدویت منحصر به روز نیمه شعبان نیست و این موسسه سعی کرده با طرح و اجرای موضوعات مختلف و منتصب به حضرت ولیعصر (ع) در این راستا قدم‌های موثری بردارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این زمینه موسسه تبلیغ و انفاق امام زمان ( عج) با به اجرا گذاشتن سه مرحله طرح انس در نیمه شعبان و میلاد امام زمان (عج)، نهم تا 17 ربیع الاول، طرح نورعلی نور و همچنین فرارسیدن میلاد امام حسن عسکری (ع)، با ارسال بسته‌های فرهنگی به درب منازل 600 نفر از دوست‌داران امام عصر (عج) در شهرری، نسبت به معرفی جایگاه مهدویت اقدام مطلوبی انجام دهد.

حجت‌الاسلام زنگنه تاکید کرد: بسته‌های فرهنگی ارسالی شامل یک جلد کتاب چهل حدیث امام زمان (عج)، ماهنامه عهد، برگه شرکت در مسابقه نقاشی و دلنوشته با موضوع مهدویت، دلنوشته خادمان موسسه، یک پازل ویژه کودکان، برگه معرفی طرح‌های موسسه و همچنین یک بن رایگان غذای حضرتی است.


مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد در گفت‌وگو با فارس:
اسامی برگزیدگان جشنواره مطبوعات به دانشکده خبر ارسال شد

خبرگزاری فارس: مدیر‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارسال اسامی برگزیدگان هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها برای استفاده از بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشکده خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسامی برگزیدگان جشنواره مطبوعات به دانشکده خبر ارسال شد

پدرام پاک‌آیین در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: اسامی برگزیدگان هجدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها به دانشکده خبر برای استفاده از بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارسال شده است.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزیدگان جشنواره امسال می‌توانند از آغاز سال تحصیلی آینده در مقطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشکده خبر به‌صورت بورسیه اقدام به ثبت‌نام و ادامه تحصیل کنند.

مدیر‌کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: هزینه تحصیل این برگزیدگان توسط معاونت مطبوعاتی پرداخت می‌شود.

پاک آیین تصریح کرد: طی مذاکراتی که با رئیس دانشکده خبر صورت گرفته از سال تحصیلی آینده مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده راه‌اندازی خواهد شد و امکان بهره‌مندی برگزیدگان جشنواره امسال از بورس تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشکده خبر فراهم شده است.


الحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-300
اقشار مختلف مردم بر مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کردند

خبرگزاری فارس: نشست انتخاباتی سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی با موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آغاز شد و بیش از 10 شرکت‌کننده در این نشست بر حضور حداکثری در انتخابات 12 اسفند تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: اقشار مختلف مردم بر مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، در نشست انتخاباتی سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی که با موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از دقایقی پیش آغاز شده است نمایندگانی از تشکل‌های مختلف سیاسی، اصناف، بازاریان، دانشگاهیان و فرهنگیان حضور دارند.

نماینده کارگران استان در این نشست گفت: گاهی در انتخابات وحدت ملی جامعه دچار آسیب شده و ضربات و خسارت‌های بزرگی را بر مردم و جامعه تحمیل می‌کند و در این زمینه اگر مسئولان کاندیداها، طرفداران آنها، رسانه‌ها و به ویژه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی روش معقول منطقی و در چارچوب اصول را در پیش گیرند، این اصل مهم نه تنها آسیب نمی‌بیند بلکه موجب وفاق ملی و وحدت و انسجام بیشتر جامعه می‌شود.

ابراهیم هدایتی افزود: وحدت ملی جامعه نباید مورد غفلت و یا احیانا شیطنت برخی قرار گیرد.

فعال رسانه‌ای استان نیز گفت: امام خمینی با توجه به وجود دو دیدگاه و دو تفکر در جامعه ضرورت وحدت و پرهیز از اختلاف را مورد تاکید قرار داده و فرمودند البته دو تفکر است باید باشد دو رای است باید باشد و سلیقه‌های مختلف باید باشد، بنابراین سلیقه‌های مختلف اسباب این نمی‌شود که انسان‌ها با هم خوب نباشند.

عادل اربابی افزود: نباید رقابت‌های انتخاباتی زمینه‌ای را برای پراکندگی و اختلاف در جامعه و ملت را فراهم سازد و به ویژه احزاب و جناح‌های سیاسی باید مواظب عوامل و دست‌های ناپاک باشند که در آنها رسوخ نکنند.

وی تاکید کرد: عوامل و دست‌های ناپاکی ممکن است بخواهند از رقابت‌های انتخاباتی در رسیدن به آرزوهای خود استفاده کنند و با طرح مسائل پوچ و بی‌معنا دل‌ها را از یکدیگر جدا سازند.

رضا سعیدی نماینده بازاریان بیرجند نیز گفت: باید با هوشیاری و درایت کامل مواظب القائات وسوسه‌انگیزان و نفاق تفرقه‌افکنان و وحدت‌شکنان بوده و در راه اتحاد و همدلی تمامی نیروهای متعهد و دلسوز نظام حرکت کنند و انتخابات را به عرصه اتحاد و انسجام ملت و جامعه تبدیل کنند.

سرپرستی خبرگزاری فارس خراسان جنوبی در راستای اینکه 12 اسفند به حماسه ملی تبدیل شود تلاش می‌کند تا پایان وقت امروز نشست‌هایی با دیگر تشکل‌ها و اقشار مختلف مردم برگزار کند.

پیش از این نشست‌هایی با کاندیدا و حامیانشان در فارس برگزار شده بود که با استقبال بالای مردم همراه شد.

12 اسفند انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.


داور بین‌المللی والیبال ایران:
فشردگی بازی‌ها برای داوران والیبال خسته کننده است

خبرگزاری فارس: داور بین‌المللی والیبال کشورمان که دیدار کاله مازندران و پیکان را سوت زد، گفت: فشردگی بازی‌های لیگ برتر والیبال به داوران نیز فشار می‌آورد.

خبرگزاری فارس: فشردگی بازی‌ها برای داوران والیبال خسته کننده است

محمد شاهمیری پس از پایان قضاوت دیدار حساس پیکان تهران و کاله مازندران در چارچوب بازی معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل گفت: بازی خوب و تماگرپسندی را از دو تیم برتر و پرمهره والیبال کشورمان شاهد بودیم.

وی با اعلام اینکه به نظر من عامل اصلی پیروزی کاله بهروز عطایی سرمربی این تیم بود، بیان داشت: عطایی ترکیب خوبی را وارد زمین کرد و در چیدمان ادامه آن نیز موفق بود، تایم‌های به موقعی درخواست کرد و تعویض‌های خوب و به موقعی داشت.

شاهمیری با اشاره به اینکه در حالی کاله چهار بر صفر در گیم چهارم از حریف تهرانی خود عقب بود با درایت کادر فنی نتیجه نهایی را از آن خود کرد، گفت: در پایان این تیم توانست با نتیجه سه بر صفر پیروزی راحت خانگی را برای خود رقم بزند.

وی با اعلام اینکه تماشاگران آملی نیز در این دیدار از بهترین‌های مسابقه بودند، بیان داشت: تشویق بی‌امان و منظم تماشاگران که از بزرگترین حامیان والیبال کشورمان هستند در نوع خود ستودنی بود زیرا تماشاگران آملی بسیار فهیم و با ادب هستند و بیشتر از بازی از عملکرد تماشاگران لذت بردم.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس که در مورد علت‌های موفقیت قضاوت شاهمیری و بودن حاشیه بودن آن در چند بازی که در آمل برگزار شد، ابراز داشت: با برنامه‌ریزی منظم برای هر دیدار و سوت زدن در آن وقت می گذارم و برای این دیدار نیز از روز قبل مسابقه به آمل آمده بودم و در این شهر استراحت کردم و با حاضر شدن در سر تمرینات دو تیم، سالن مسابقه را آنالیز کردم.

شاهمیری با اعلام اینکه از قبل تصویرسازی ذهنی مطلوبی را از دیدارهایی که قرار است سوت بزنم ایجاد می‌کنم، گفت: این امر باعث می‌شود تا با تیم‌ها رابطه صمیمانه‌ای ایجاد کنم و در مجموع لیگ برتر تاکنون به هیچ حاشیه‌ای برنخوردم.

داور بین‌المللی والیبال کشورمان که دیدار کاله مازندران و پیکان را سوت زد، در مورد فشردگی لیگ برتر تصریح کرد: لیگ برتر امسال نسبت به سال گذشته بهتر بوده ولی مقداری فشردگی آن علاوه بر بازیکنان به داوران نیز فشار آورد.

شاهمیری با بیان اینکه خود را از خانواده والیبال می‌دانم، اضافه کرد: یکشنبه در کاشان قضاوت داشتم و چهارشنبه در آمل حاضر بودم، باید برای قضاوت از زندگی و کار شخصی‌مان بزنیم و خستگی راه را به همراه داشته باشیم البته داوران ما در قضاوت حرفه‌ای هستند ولی در امکانات حرفه‌ای نیستیم.

وی با تاکید اینکه کارمند شهرداری شهریار تهران است، گفت: پیش‌بینی تیم‌های فینالیست بسیار سخت و مشکل است زیرا فینال سختی را خواهیم داشت.

شاهمیری با اعلام اینکه به هیچ وجه نتیجه و تیم‌های فینالیست را پیش‌بینی نمی‌کنم، خاطرنشان کرد: چون با وجود تیم‌های قدرتمند و حرفه‌ای در بالای جدول این کار ممکن نیست.


دومین همایش ملی نقد ادبی ایران با موضوع نشانه‌شناسی ادبیات/1
شاه‌آبادی: نشانه‌شناسان به دنبال چگونگی ساخت معناها هستند

خبرگزاری فارس: حمیدرضا شاه‌آبادی گفت: نشانه‌شناسان به دنبال پاسخ به این پرسش‌ هستند که معناها چگونه ساخته می‌شود و واقعیت چطور بازنمایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: شاه‌آبادی: نشانه‌شناسان به دنبال چگونگی ساخت معناها هستند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، دومین همایش ملی «نظریه و نقد ادبی در ایران» با موضوع نشانه‌شناسی ادبیات صبح امروز با حضور اساتید و صاحبنظران در دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد.

در ابتدای این همایش پیام حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد. متن کامل پیام بدین شرح است:

ضرورت اهتمام به تقویت بنیان‌های نظری و تأثیرات آن بر هنر، و توجه به ارتقای کیفی تولیدات هنری ما را در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها بر آن داشته است که به سهم خویش در بسترسازی برای رشد و نشر مبانی نظری هنر بکوشیم. مشارکت با مبانی علمی، ایجاد کرسی‌های نظری در دستور کار معاونت امور هنری قرار دارد. امید است که این مشارکت علمی به گام‌های مبدل گردد و آن چیزی نخواهد بود، جز تولید آثار برتر هنری و نیز حفظ و ارتقای سطح سلیقه همگانی.

نشست نشانه‌شناسی ادبیات نمایشی که یکی از نشست‌های تخصصی نشانه‌شناسی ادبیات است؛ گام اولیه‌ای است که در کشور در این حوزه برداشته شده است. امیدوارم که در گام‌های بعدی به معناشناسی به مثابه یک نوع شیوه دقیق از گفتمان برسیم. تعریف امبرتو اکو از نشانه‌شناسی که می‌گوید: نشانه‌شناسی با هر چیزی که بتواند یک نشانه قلمداد شود سر و کار دارد و نشانه‌شناسی مطالعه هر چیزی است که بر چیز دیگر اشاره دارد، شاید این تعریف گستره این علم را بر ما روشن سازد. نشانه‌شناسان به دنبال پاسخ به این پرسش‌ هستند که معناها چگونه ساخته می‌شود و واقعیت چطور بازنمایی می‌شود و نشانه‌شناسی در اشکال فراوان با تولید معنا و بازنمایی ارتباط دارد.

با محورهایی که این همایش بر آنها تمرکز کرده است من‌الجمله: مطالعات تاریخی نشانه‌شناسی ادبیات در جهان، مطالعات بین رشته‌ای ادبیات: ادبیات و هنر، ادبیات و رسانه و پانل نشانه‌شناسی ادبیات نمایشی بی‌شک برای دست‌اندرکاران حوزه تئاتر مؤثر واقع خواهد شد.


شاگردانم مقابل کاله خوب بازی نکردند

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران:
شاگردانم مقابل کاله خوب بازی نکردند

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم والیبال پیکان تهران گفت: از عملکرد شاگردانم در بازی حساس مقابل کاله مازندران راضی نیستم.

خبرگزاری فارس: شاگردانم مقابل کاله خوب بازی نکردند

پیمان اکبری پس از دیدار معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر والیبال که با شکست سنگین تیم‌اش مقابل تنها نماینده مازندران همراه بود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل اظهار داشت: دو تیم کاله و پیکان در آمل بازی خوب و مطلوبی را از خود به نمایش گذاشتند، زیرا این دیدار از حساسیت بسیار بالایی برخودار بود و هر دو تیم راجع به این مسئله آگاهی کامل داشتند.

وی عنوان کرد: کاله بازی بهتری نسبت به ما داشت و توانست پیروز این دیدار باشد.

اکبری با اعلام اینکه بازی خوبی را پشت سر گذاشتیم، بیان داشت: حمایت تماشاگران کاله مازندران از نکات قابل توجهی بود که در پیروزی این تیم مازندرانی نقش زیادی داشت و کار را برای ما در این سالن سخت کرد.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران با تاکید اینکه انجام بازی زیبا در دستور کار ما است، ابراز داشت: از عملکرد بازیکنانم رضایت ندارم چون می‌توانستند خیلی بهتر از این‌ها بازی کنند.

وی با اشاره به اینکه شرایط میزبانی در مرحله پلی‌آف را از دست دادیم، گفت: امیدواریم در بازی آینده که دوباره با این تیم در مرحله حذفی داریم شکست‌های گذشته را جبران کنیم.

اکبری تصریح کرد: تمام تلاش را برای بازی آینده می‌گذاریم تا بتوانیم یکی از تیم‌های فینالیست این رقابت‌ها باشیم.

وی با اعلام اینکه داوری این دیدار مشکل خاصی نداشت، ابراز داشت: داوران این دیدار نیز خوب سوت زدند.

اکبری در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه قبل انجام نخستین بازی مرحله پلی‌آف به تهران می‌روید یا در مازندران اردو می‌زنید، متذکر شد: چون این امر یکی از مواردی است که باشگاه برای ما برنامه‌ریزی کرده پس نمی‌توانم در این رابطه حرفی بزنم.


فردا کردستانی‌ها حماسه‌ای دیگر می‌آفرینند
مشارکت حداکثری خط بطلان بر موج تبلیغات مسموم ضدانقلاب

خبرگزاری فارس: دستیابی به آمال و رویاها، دشمنان را بر آن کرده تا از طریق سایت‌ها و کانال‌های ماهواره موجی از تبلیغات مسموم مبنی بر عدم مشارکت مردم در انتخابات را به راه بیاندازند که مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بار دیگر به این موج تبلیغات مسموم در کردستان پایان می‌دهد.

خبرگزاری فارس: مشارکت حداکثری خط بطلان بر موج تبلیغات مسموم ضدانقلاب

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، توجه به منویات فرهنگی مقام معظم رهبری مبنی بر حضور گسترده مردم و مشارکت حداکثری در انتخابات به عنوان مهم‌ترین تجمع اجتماعی ملت ایران اسلامی در تعیین سرنوشت خویش و ابزاری موثر برای استکبارستیزی و نفی تبلیغات مسموم و شوم ایادی وابسته به دشمنان نظام است.

نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان مترقی‌ترین سامانه حکومتی جهان مبتنی بر مردم‌سالاری دینی از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که در دیگر نظام‌های مدعی دفاع از حقوق بشر و در عمل سلطه‌جو و مستکبر چنین خصوصیاتی را نداشته و ندارد.

ویژگی‌هایی چون صیانت از آرا بدون توجه به هوچی‌گری‌های سیاسی که نمونه بارز آن در فتنه 88 مشهود بود و تبری از فساد اخلاقی در مشارکت‌های مردمی به استناد تعهد، احترام به کرامت انسان‌ها و تدین که در شخصیت آحاد ملت ایران اسلامی نهادینه شده است، موید این نکته است که هر زمان در این نظام والای اسلامی فراخوانی ملی چون عرصه سرنوشت‌ساز انتخابات صورت می‌گیرد، موجی از شور و نشاط سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در کل جامعه ایرانی جاری و ساری می‌شود.

انتخابات و مشارکت مردم یکی از مواهبی است که می‌تواند در خدمت پیشبرد آرمان‌های انقلاب قرار گیرد و فرصتی است که در آن مردم می‌توانند مبتنی بر اندیشه دینی خود معادلات سیاسی موجود را در جهتی وضع متعالی‌تری تغییر دهند.

همچنین این عرصه فرصتی است برای جریانات مردمی مستقل از کانون‌های قدرت و ثروت و انحراف تا ضمن بازخوانی مجدد آرمان‌های انقلاب اسلامی، نسبت پایبندی هر یک از کاندیداها در شعار و عمل  به این آرمان‌ها را به مردم نشان دهند و عرصه سیاسی را برای مردم شفاف کنند.

حال در کردستان که سرزمین هنر و فرهنگ با مردمانی فداکار و وفادار و سرشار از مهرورزی به ایران اسلامی است، انتخابات مظهری وحدت و وفاق ملی است به دور از حب و بغض سیاسی که این روزها توسط شبکه‌ها و رسانه‌های وابسته به دشمنان نظام انعکاس می‌یابد تا به خیال خام خویش نسخه ‌تحریم را برای این دیار نیازمند توسعه پایدار بپیچند.

مردم کردستان در میعادگاه 12 اسفندماه 1390 در پای صندوق آرا به منظور انتخاب نمایندگان اصلح خویش در دو سنگر مجلس خبرگان رهبری و نهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاضر خواهند شد تا با حضوری حداکثری به بادمجان دور قاپچین‌های استکبار بفهمانند که این سرزمین مجاهدت‌های خاموش هیچ‌گاه ناامنی روانی مولود منافق را بر نسیم خدمت ماندگار ترجیح نمی‌دهد.

حال نقد منصفانه و مصلحانه از نحوه نماینده منتخب در عرصه خدمت به معنای واقعی، عینیت‌بخشی به قانون‌مداری به جای قانون‌گریزی است. 

از آنجا که بازخورد حاصل از برگزاری نحوه تبلیغات انتخاباتی در کردستان در ادوار گذشته بر اساس موجی از ایجاد شایعات توام با تخریب و ترور شخصیت قاطبه کاندیداها در برخی از نقاط این استان بوده و اصولاً به دلیل فقدان علم تبلیغات صحیح آرا به شکلی سنتی و کدخدا منشی بزرگ طایفه و خاندان به نام کاندیدایی رقم می‌خورد و بعضاً کاندیداها در تریبون‌های تبلیغاتی خویش با عنوان نمودن مواردی غیر از چارچوب اخلاق انتخاباتی به انعکاس دیدگاه خویش می‌پرداختند.

ضرورت توجه به قانون نحوه تبلیغات ‌کاندیداهای خانه ملت در این استان را در راستای تنویر افکار عمومی جهت نیل به انتخاب اصلح بیش از پیش مهم می‌نمایاند و نقش شورای اطلاع‌رسانی استان که شاکله اصلی آن را کارشناسان خبره علوم سیاسی، مدیریت، فرهنگی، جامعه‌شناسی، علوم ارتباطات جمعی بالاخص خبرنگاران و روزنامه نگاران استان طیف مختلف فکری باشد را در ثبت و بسط این مهم بیشتر حساس و موثر قلمداد خواهد کرد و  می‌تواند ادای حقی به نام دانستن ملت را به عنوان ضلع سوم  تعامل و تبادل آرا بین انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان برای دسترسی به اطلاعات صحیح از طریق مشاهده و مصاحبه‌ای دقیق را شاهد باشد تا از گردابه چنین رویدادی رسانه‌های جمعی به انعکاس گزارشی خوب در تریبون رسانه‌ای خویش بپردازند. 

شور و حضور حداکثری مردم کردستان در انتخابات 12 اسفندماه می‌تواند خط بطلانی بر توطئه دشمنان در پوست گوسفند به ظاهر مدافع حقوق بشر و در باطن منفعت‌طلب‌های نوچه آمریکای جنایتکار باشد و فرصت خدمت‌رسانی بیشتر به این استان در حال توسعه را فراهم نماید.

یادمان باشد که در انتخابات ایران اسلامی، میزان رای ملت است و انتخابات سرمایه گذاری عظیم این ملت هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی است که ثمر خون هزاران شهید گلگون کفن است که امروز موجی از بیداری اسلامی در منطقه را شامل شده است.


به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان؛
محورهای بیانات امام خمینی (ره) و رهبری در خصوص انتخابات منتشر شد

خبرگزاری فارس: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، محورهای بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات را در قالب جزوه‌ای با عنوان "بصیرت انتخاباتی" منتشر کرد.

خبرگزاری فارس: محورهای بیانات امام خمینی (ره) و رهبری در خصوص انتخابات منتشر شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در پیش‌درآمد جزوه "بصیرت انتخاباتی" آمده است: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در چند سرفصل مجموعه‌ای از سخنان و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را فراهم کرده است تا هم معلمان و مسئولان آموزش و پرورش بتوانند با دستیابی به آنها، در انتخابات حضوری پویا، همه‌جانبه و اندیش‌ورزانه داشته باشند و هم دانش‌آموزان به ویژه اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس بتوانند آینده پویاتر برای جامعه اسلامی خود فراهم سازند و در فرایند اجتماعی شدن گام‌های استواری بردارند.

این نوشتار در 5 فصل مجزا محورهای بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات را بررسی می‌کند.

فصل اول در 24 فراز مهم «یک انتخاب اصلح» را معرفی می‌کند؛ فصل دوم با 47 بند «اهمیت شرکت در انتخابات» را برای مخاطبان یادآوری کرده و فصل سوم در 28 زیرشاخه،«سخنی با کاندیداها» را مطرح می‌کند.

فصل چهارم به وظیفه «مجریان انتخابات» با 32 عنوان می‌پردازد و فصل پنجم نیز در 35 زیرگروه به «دسیسه‌های و شکست دشمن» پرداخته است.


معاون سازمان تبلیغات اسلامی استان قم:
رفتار امام حسن عسکری دشمن‌ترین دشمن را به دوست تبدیل می‌کرد

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برخورد امام حسن عسکری (ع) با اطرافیانش به گونه‌ای بود که دشمن‌ترین دشمن را به دوست تبدیل می‌کرد.

خبرگزاری فارس: رفتار امام حسن عسکری دشمن‌ترین دشمن را به دوست تبدیل می‌کرد

حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: به دلیل آنکه علم ائمه اطهار (ع) متصل به علم الهی بود پایان‌ناپذیر است، بنابراین عموم مردم هر سئوالی از محضر امام حسن عسکری (ع) داشتند، پاسخ آن را متقن، محکم، با ارائه استدلال عقلی و نقلی دریافت می‌کردند.

وی تصریح کرد: برخورد امام حسن عسکری (ع) با اطرافیانش به گونه‌ای بود که دشمن‌ترین دشمن را به دوست تبدیل می‌کرد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به دیگر اقدامات امام حسن عسکری (ع) گفت: این امام بزرگوار نمایندگان فراوانی در سراسر دنیا انتخاب کرده بود و از طریق آنها مشکلات مردم را برطرف می‌کرد و به نیازمندان توجه داشت.

وی یادآور شد: پیشوای یازدهم شیعیان پاسخ به روز و متقن به نامه‌ها می‌داد؛ در رفتار خود پنهان‌کاری نداشت و زندان‌ها و شکنجه‌ها را تحمل می‌کرد.

نجاریان‌زاده عنوان داشت: امام حسن عسکری (ع) به معرفی حضرت ولیعصر (عج) به خواص می‌پرداخت و در این زمینه روشنگری می‌کرد.

وی یادآور شد: امام حسن عسکری (ع) مسئله امامت امام مهدی(عج) و غیبت را از طریق نامه‌ها و گفتارها بازگو می‌کرد.


وزارت انرژی آمریکا :
قطع عرضه نفت ایران موجب افزایش کمبود سوخت در بازارهای جهانی خواهد شد

خبرگزاری فارس: وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد در صورت قطع صادرات نفت ایران شکاف بین عرضه و تقاضای سوخت در بازارهای جهانی به شدت افزایش خواهد یافت.

خبرگزاری فارس: قطع عرضه نفت ایران موجب افزایش کمبود سوخت در بازارهای جهانی خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ وزارت انرژی آمریکا افزود:پس از خروج ایران از بازار جهانی انرژی،شکاف بین عرضه و تقاضای سوخت به بیش از 3 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و بازارهای جهانی انرژی با کمبود 3 میلیون بشکه‌ای عرضه روبرو خواهد شد.

این رقم هم اکنون 500 هزار بشکه در روز است. افزایش این شکاف نیز به رشد فزاینده قیمت سوخت منجر می شود.

 

این گزارش حاکی است،تروور هاوسر کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد این گزارش نشانگر شرایط حساس و بحرانی بازار جهانی انرژی است. اگر ذخایر جهانی انرژی یا ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک افزایش پیدا نکند بازار انرژی نمی تواند در برابر قطع صادرات نفت ایران مقاومت کند، در واقع بازار نفت تحمل کاهش بیشتر عرضه و تولید را نخواهد داشت.

 

بر این اساس ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک طی دو ماه نخست 2012 نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 33 درصد کاهش داشته است. ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک از 3.7 میلیون بشکه در روز در دو ماه نخست 2011 به کمتر از 2.5 میلیون در روز کاهش یافته است.

 

تحلیل گران انرژی بر این باورند که اگر مقامهای دولت آمریکا به این جمع بندی برسند که شرایط کنونی بازار نفت تحمل قطع صادرات ایران را نخواهد داشت ممکن است تحریمهای نفتی ایران به تاخیر بیندازند.

 

بر اساس آمارهای اوپک میزان تولید نفت ایران طی ماه گذشته به کمتر از 3.45 میلیون بشکه در روز رسیده است که این پایین ترین رقم از سپتامبر 2002 میلادی به شمار می رود.


رئیس دانشکده صدا و سیمای قم:
ملت 12 اسفند پاسخ کوبنده‌ای به رسانه‌های دنیا می‌دهد

خبرگزاری فارس: رئیس دانشکده صدا و سیمای قم با اشاره به تبلیغات گسترده رسانه‌های غربی برای کم کردن از شکوه انتخابات گفت: ملت فردا با حضور در پای صندوق‌های غرب پاسخ کوبنده‌ای به آنها خواهند داد.

خبرگزاری فارس: ملت 12 اسفند پاسخ کوبنده‌ای به رسانه‌های دنیا می‌دهد

کمال اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تبلیغات منفی رسانه‌های غربی و ضد انقلاب علیه انتخابات 12 اسفند اظهار داشت: انتخابات نمایش اقتدار کشور، به نمایش گذاشتن همبستگی‌های ملی، نشان دادن قدرت واقعی مردم ایران و یک گام به جلو برای افزایش کارآیی کشور است.

وی ادامه داد: همواره زمانی که یک فرصت مهم برای نظام جمهوری اسلامی پیش می‌آید، خصوصا در عرصه‌ای مانند انتخابات که آثار و برکات بسیار برای ما دارد، دشمن تلاش می‌کند این آثار و برکات را کمرنگ کند.

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم ابراز داشت: در همین راستا شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های غربی این روزها به طور مداوم تلاش می‌کنند در انتخابات القای یاس کنند، به همین دلیل تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که این تبلیغات منفی را خنثی کند.

وی خاطرنشان کرد: غربی‌ها امروز تمام توان رسانه‌ای خود را به‌کار گرفته‌اند و شبکه‌های ضدانقلاب در خارج از کشور را نیز تجهیز کرده‌اند، تا اینگونه القا کنند که مردم ایران در برابر مشکلات و فشارها تسلیم شده و نمی‌خواهند در این انتخابات نقش داشته باشند.

اکبری افزود: در طول 33 سال پس از انقلاب اسلامی رسانه‌های غربی همواره از این ابزارها برای شکست ملت ایران استفاده کرده‌اند و شیوه‌های ضد تبلیغی کاملا برای ملت تکراری شده است.

وی اضافه کرد: استراتژی این رسانه‌ها در آستانه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی القای این مطلب است که مردم بنا دارند این انتخابات را تحریم کنند.

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم عنوان داشت: دومین مطلبی که شبکه‌های ماهواره‌ای در پی القای آن هستند، این است که در این دوره رقابت‌ها جدی نیست و قرار نیست تغییری اتفاق بیفتد.

وی گفت: یکی دیگر از شگردهای تبلیغاتی رسانه‌های غربی و ضدانقلاب این است که سعی می‌کنند مجلس را ناکارآمد جلوه دهند.

اکبری تصریح کرد: مردم ما می‌دانند که عمده‌ترین کارها در کشور در دست مجلس است و این نهاد هم جایگاه بالایی در قانون اساسی دارد و هم از کارکرد خوبی برخوردار است.

وی ابراز داشت: از سوی دیگر غربی‌ها به خوبی‌ می‌دانند که تحریم‌ها در اراده ملت ایران تاثیری نداشته، بر همین اساس سعی می‌کنند مسائل دیگر از جمله انگیزه‌های مادی را در شرکت در انتخابات دخیل کنند. 

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم افزود: مردم کوبنده‌ترین پاسخ خود را در روز جمعه به این رسانه‌ها خواهند داد و با حضور پرشور خود مشت محکمی به دهان استکبار و ایادی آن خواهند زد.

وی ادامه داد: رسانه‌های جمهوری اسلامی نباید مورد تاثیر شرایط رسانه‌ای دنیا قرار گرفته و با اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع بهترین مقابله را با این هجوم رسانه‌ای انجام دهند.

اکبری اضافه کرد: اگر رسانه‌ها واقعیت جامعه را به تصویر بکشند و نظرات مردم را منعکس کنند، می‌توانند در مقابله با این جنگ روانی موفق باشند.

وی افزود: رسانه‌های داخلی کشور باید به این موضوع تاکید کنند که شرکت در انتخابات به معنای رضایت کامل از یک مجموعه نیست بلکه به این معنا است که فرصتی برای اصلاح امور و جبران ناکارآمدی‌ها فراهم شده است که باید از آن استفاده کرد.

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم یادآور شد: با انتخاب آگاهانه در جریان انتخابات مجلس و اعتماد به افراد کوشا و کارآمد می‌توان بسیاری از نقاط ضعف موجود در کشور را به نقطه قوت تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه به موضوع انتخابات نباید نگاه شخصی داشت، افزود: امروز ارتقای نظام اسلامی، اعتبار ملی و بهبود سرمایه‌های انسانی به شرکت حداکثری در این انتخابات و برگزیدن نماینده اصلح بستگی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخابات نیز با پیروی از اخلاق انتخاباتی می‌توانند فضای پرشوری را رقم بزنند که خنثی کننده تمام تبلیغات منفی دشمن باشد.


 • کل صفحات:2  
 • 1
 • 2
 •   

ramin h


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic