وبلاگ خبری نور ایمان

سپاه علی بن ابیطالب(ع):
ملت در 22 بهمن از دستاوردهای انقلاب صیانت می‌کنند

خبرگزاری فارس: سپاه علی بن ابیطالب(ع) با صدور بیانیه‌ای ملت قهرمان ایران به‌ویژه مردم ولایتمدار و شهید پرور قم را به صیانت و پاسداری از کانون جوشش آرمانخواهی مسلمانان جهان و دستاوردهای بی‌شمار انقلاب اسلامی فرا خواند.

خبرگزاری فارس: ملت در 22 بهمن از دستاوردهای انقلاب صیانت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، در این بیانیه آمده است: 22 بهمن یاد آور شکفتن بهار طراوت بخش اسلام در افول سرمای خفقان و ظلمت بیدادگران و فرو ریختن آخرین پایه‌های کاخ‌های پوشالی رژیم ستمشاهی است که با تجلی نصرت الهی در پیروزی سپاه حق بر لشگر طاغوت، فجر صادق طلوع کرد و بزرگ‌ترین معجزه قرن در ایران اسلامی رقم خورد.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: در سپیده دم پیروزی، نفس مسیحایی رادمردی از سلاله پیامبر (ص ) فسردگان را حیات تازه‌ای بخشید و پرچم عزت، آزادگی و کرامت را بر بام انسانیت بر افراشت و بانگ بیدار باش را در جهان اسلام طنین انداز کرد و فصل نوینی در تاریخ اسلام گشوده شد.

در این بیانیه آمده است: اکنون کشتی نظام اسلامی پس از سه دهه گذر از تلاطم در امواج فتنه‌ها و گرداب تحریم‌ها و تهدیدها، به ساحل نجات نزدیک می‌شود و در پرتو رهنمودهای حکیمانه ولایت فقیه، مسیر توسعه و عدالت را با اقتدار و صلابت می‌پیماید تا روز موعود فرا رسد.

در پایان این بیانیه آمده است: سپاه علی بن ابیطالب (ع) با گرامی داشت یادمان سی و سومین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و تجلیل از اسطوره‌های مقاومت و ایثار، ملت قهرمان ایران اسلامی به‌ویژه مردم ولایتمدار و شهیدپرور قم را به صیانت و پاسداری از کانون جوشش آرمانخواهی مسلمانان جهان و دستاوردهای گرانسنگ و بی شمار انقلاب اسلامی فرا می‌خواند تا رمز و راز پویایی و ماندگاری نظام اسلامی در رویش نسل‌ها تداوم یابد.


مرکل: اروپا باید فشارهای سیاسی علیه ایران را تشدید کند

خبرگزاری فارس: صدر اعظم آلمان طی مصاحبه ای ضمن تاکید بر حمایت از اسرائیل گفت که اتحادیه اروپا باید فشارهای سیاسی علیه ایران را تشدید کند.

خبرگزاری فارس: مرکل: اروپا باید فشارهای سیاسی علیه ایران را تشدید کند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، "آنگلا مرکل" صدر اعضم آلمان از اتحادیه اروپا خواست تا اقدامات بیشتری علیه ایران و برنامه هسته ای این کشور انجام دهند.

 

وی در گفت و گو با روزنامه "باساور نویه برسه" آلمان گفت که هر چه از ایران می شنویم باعث افزایش نگرانی های ما می شود.

 

صدر اعظم آلمان ادامه داد: همه این موارد هیچ معنایی به جز این ندارد که اتحادیه اروپا تنها یک اقدام باید انجام دهد و آن اقدام این است که باید فشارهای سیاسی علیه ایران را افزایش دهیم.

 

مرکل بار دیگر بر موضع دولتش در کنار اسرائیل تاکید کرد و گفت: برنامه هسته ای ایران تنها اسرائیل را تهدید نمی کند بلکه تمام جهان را تهدید می کند.

 

کشورهای غربی طی هیاهوی تبلیغاتی خود مدعی هستند که برنامه هسته ای ایران در راستای مقاصد نظامی است اما مقامات ایران بارها این ادعاها را رد کرده و تاکید کرده اند که برنامه هسته ایران صرفا با مقاصد صلح آمیز دنبال می شود.


رئیس سازمان بازرسی:
محاکمه عوامل پرونده فساد بانکی تا آخر بهمن‌ آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه محاکمه عوامل پرونده اختلاس اخیر بانکی تا آخر بهمن ‌ماه آغاز می‌شود گفت: نظام اسلامی در مبارزه با فساد جدی است و اجازه نمی‌دهیم فساد در کشور ریشه بدواند.

خبرگزاری فارس: محاکمه عوامل پرونده فساد بانکی تا آخر بهمن‌ آغاز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در همایش انقلاب اسلامی و عدالت‌گستری اظهار داشت: قوه‌ قضائیه در راستای ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد گام‌های بلندی برداشته و در این مورد بخش‌های مختلف مجموعه قوه قضائیه نظیر دیوان عدالت اداری و دستگاه‌های نظارتی تلاش‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند تا سلامت اداری را ارتقا دهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از مسائل مهم برای اعتمادسازی، انسجام ملی و پایداری و استقامت ملی را سلامت نظام اداری دانست و اضافه کرد: هنوز راه بسیاری مانده و باید همکاران در این مورد تلاش داشته باشند و در این راستا یکی از مسائل مهم برای اعتمادسازی، انسجام ملی و پایداری و استقامت ملی سلامت نظام اداری است.

وی ابراز داشت: نظام اسلامی در مبارزه با فساد از تمام جنبه‌ها مصمم و جدی است و ما اجازه نمی‌دهیم تا فساد در این کشور ریشه بدواند، شبکه بسازد و نهادینه شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه تفکر عمومی نسبت به قوه قضائیه ارتقا داشته و بهبود یافته است خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی اراده قوی برای مبارزه با فساد دارد و اجازه نمی‌دهیم که فساد در جامعه ریشه بدواند.

وی در ادامه تصریح کرد: انقلاب ما اگر بخواهد هم از درون جامعه و هم از برون از مرزها استوار بماند باید حامل ارزش‌های اخلاقی و مفاهیم اخلاقی باشد و اخلاق باید در صدر فعالیت‌های ما، تبلیغات، دعوت‌ها و پیام‌ها قرار گیرد.

رئیس سازمان بازرسی با اشاره به موضوعات عدالت و امنیت در جامعه نیز بیان کرد: در موضوع عدالت باید در جامعه هم قوانین و هم رفتار عادلانه و منصفانه حاکم باشد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه جامعه شاید بتواند با انحراف فکری باقی بماند اما با ظلم پا برجا نمی‌ماند، تصریح کرد: عدالت منشاء قوام یک جامعه و پیوستگی آن است.

رئیس سازمان بازرسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه محاکمه عوامل  پرونده اختلاس بانکی تا آخر بهمن ‌ماه جاری آغاز می‌شود، افزود: برای این پرونده کارهای گسترده‌ای صورت گرفت و صدها هزار برگ تحقیقات، اسناد و مدارک آماده شده و مجموعه‌های گسترده‌ای در این مورد فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

پورمحمدی با بیان اینکه سازمان بازرسی در این پرونده حضور جدی دارد و تا آخر پشتیبانی خود را ادامه می‌دهد افزود: باید تمام مظاهر فساد در این پرونده آشکار شود و امیدواریم بتوانیم با تحقق این امر پاسخ قاطع و امیدبخش به خواست عمومی در این پرونده بدهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در جامعه ما ضریب امنیت مناسب است افزود: تلاش‌های خوبی در ایجاد امنیت درون و فرامرزی در حوزه بازدارندگی دشمنان بیرونی صورت گرفته است.

وی گفت: با وجود برنامه‌های پیوسته و منظم تلاش دشمن برای به‌ هم ریختن فضای جامعه در بخش‌های مختلف چه در مرزها و چه در سایر بخش‌ها، انقلاب اسلامی استقرار مناسب را به دست آورده و همگی باید قدردان فعالان این عرصه باشیم.

پورمحمدی تصریح کرد: اطمینان و آرامش شهروندان در یک جامعه به اجرای عدالت است یعنی آحاد ملت باید مطمئن شوند که حقوقشان محترم شمرده می‌شود و در برابر هجمه‌ها و تعرضات پناهگاهی دارند و این خواسته نیز تأمین شده و البته آسیب‌ها و کاستی‌هایی نیز وجود دارد که باید برای کاهش آنها اقدام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمن کینه‌توزانه و خشمگین، آرمان‌های انقلاب را هدف قرار داده اما با موج بیداری اسلامی، تمام نقشه‌های آنان نقش بر آب می‌شود.


مدیر کل شیلات استان بوشهر:
ظرفیت تخلیه صید بوشهر به 200 هزار تن افزایش یافته است

خبرگزاری فارس: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با بهره‌برداری از اسکله بندر صیادی رستمی 20 هزار تن به ظرفیت تخلیه صید استان بوشهر افزوده شده و از 180 هزار تن به 200 هزار تن افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: ظرفیت تخلیه صید بوشهر به 200 هزار تن افزایش یافته است

اردشیر یاراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر به افتتاح پروژه عظیم اسکله بندر صیادی رستمی اشاره و اظهار داشت: پروژه عظیم بهسازی و ترمیم بندر صیادی رستمی که با اعتبار 143 میلیارد ریال افتتاح شد، نقش مهمی در افزایش ظرفیت صیادی در استان بوشهر را فراهم می‌کند.

وی افزود: با بهره‌برداری از این اسکله 20 هزار تن به ظرفیت تخلیه صید استان بوشهر افزوده شده و از 180 هزار تن به 200 هزار تن افزایش یافته است.

یاراحمدی عنوان کرد: این اسکله قادر خواهد بود در شرایط جوی نامساعد و بحرانی تعداد زیادی از شناورهای مهمان را از اسکله‌های مجاور و حتی از استان خوزستان در خود جای دهد.

وی افزود: این اسکله ظرفیت پذیرش 135 فروند لنج را دارا بود که با افتتاح فاز تکمیلی بندر صیادی رستمی، این ظرفیت تا حدود 250 شناور می‌تواند افزایش پیدا کند.

مدیر کل شیلات استان بوشهر همچنین با بیان اینکه برای تجهیز اسکله بندر رستمی برای سال آینده تعیین اعتبار می‌شود اعلام کرد: سیستم اطفا حریق این اسکله نیز به 200 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که در سال 91 از محل اعتبارات استانی تأمین خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص وجود سنگ‌های بزرگ کف اسکله بندر رستمی نیز گفت: این مشکل با پیمانکار پروژه بررسی شده و تلاش می‌شود سنگ‌هایی که در بین دهانه ورودی حوضچه قدیم و جدید است تا پایان سال از کف اسکله استخراج شود.

یاراحمدی در پاسخ به چگونگی آخرین وضعیت واگذاری اسکله دلوار ـ محمد عامری نیز اظهار داشت: تعیین تکلیف در خصوص واگذاری این اسکله به شیلات و یا اداره بندر مراحل نهایی خود را طی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود ظرف دو ماه آینده نتیجه نهایی اعلام شود.


در خسروشهر
نخستین مرکز هواشناسی کشاورزی آذربایجان شرقی افتتاح شد

خبرگزاری فارس: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، نخستین ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی آذربایجان‌شرقی در شهر خسروشهر افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: نخستین مرکز هواشناسی کشاورزی آذربایجان شرقی افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی، امیرشاهرخ حسنعلیزاده مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی در مراسم افتتاح نخستین مرکز هواشناسی کشاورزی آذربایجان شرقی، گفت: این مرکز که در کمپ مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در خسروشهر ایجاد شده است، دارای موقعیت عرض جغرافیایی 37 درجه و 58 دقیقه شمالی، طول جغرافیایی 46 درجه و  دو دقیقه شرقی و ارتفاع یک هزار و 338 متر از سطح دریاهای آزاد است.

وی افزود: نرم‌افزارهای نصب شده در این ایستگاه تحقیقاتی، شامل دو دستگاه دیتالاگر log-D، دو دستگاه سنسور سمت و سرعت باد، سنسورهای رطوبت با عمق‌های 5، 10، 30، 50 و 100 سانتیمتر، سنسور فشار، سنسور آلبیدومتر تابش و بازتابش، سنسور دما و رطوبت، سیستم کامپیوتر برای جمع‌آوری اطلاعات و نمایش، سیستم برق اضطراری برای تغذیه سیستم ایستگاه خودکار و سیستم برق­گیر الکترونیکی است.

حسنعلیزاده اضافه کرد: برای تکمیل و تجهیز این مرکز 575 میلیون ریال هزینه شده است.

وی، اهم فعالیت‌های ایستگاه‌های تحقیقاتی هواشناسی کشاورزی را انجام دیده‌بانی‌های جوی، انجام دیده‌بانی‌های رشد و نمو محصولات (فنولوژی و بیومتری)، تعیین میزان رطوبت در اعماق مختلف خاک، تعیین وضعیت عمق و شدت یخبندان خاک، تهیه بولتن‌های 10 روزه، ماهانه و فصلی محصولات تحت مطالعه، تهیه بولتن‌های علمی و ترویجی محصولات مختلف، انجام طرح‌ها و پروژه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی عنوان کرد.

در آیین افتتاح این مرکز تفاهمنامه همکاری مابین مدیر کل هواشناسی استان و رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی امضا شد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران:
حجم چاه‌های موجود در مازندران جوابگوی نیاز مسافران نیست

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: در استان مازندران به موجب گردشگرپذیر بودن مناطق عمده آن شاهد حضور مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور هستیم که این جمعیت شناور نیاز مصرفی آب را افزایش داده که این حجم چاه‌های موجود در استان جوابگوی نیاز مسافران نیست.

خبرگزاری فارس: حجم چاه‌های موجود در مازندران جوابگوی نیاز مسافران نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، همزمان با فرارسیدن سی و سومین بهار انقلاب و طی مراسمی با حضور واحدی فرماندار محمودآباد و حسین‌زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران و جمع کثیری از مدیران ادارات و اصحاب رسانه کلنگ احداث سیستم دفع بهداشتی فاضلاب در محمودآباد به زمین زده شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران صبح امروز جمعه در این مراسم گفت: آبرسانی در شهرهای استان مازندران با سختی و مشکلات زیادی همراه است که عدم توجه جدی از قبل به مشکل آب و ریزش باران و عدم وجود سد برای تامین آب مصارف خانگی و کشاورزی و همچنین گسترش بی‌اساس و بی‌پایه شهرها موجب شده است که تاسیسات به خوبی توزیع نشده و ما با مشکلات سختی در آبرسانی به مناطق و شهرهای مازندران روبه‌رو شویم.

محمدتقی حسین زاده خاطرنشان کرد: استان مازندران به موجب گردشگرپذیر بودن مناطق عمده آن ما شاهد حضور مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور هستیم که این جمعیت شناور نیاز مصرفی آب را افزایش داده که این حجم چاه‌های موجود در استان جوابگوی نیاز مسافران نیست. 

حسین‌زاده با اشاره به راه‌اندازی سیستم دفع بهداشتی فاضلاب زیست محیطی شهرستان محمودآباد گفت: شهرستان محمودآباد به‌دلیل همجواری با دریا سطح آب در آن بالا بوده و دفع فاضلاب به شکل سنتی پاسخگو نیست در این صورت هم زمین و هم دریا از بین می‌رود که با راه‌اندازی سیستم دفع بهداشتی فاضلاب کمکی در حفظ محیط زیست این شهرستان شده و 68 هزار نفر جمعیت آن را زیر پوشش قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران تصریح کرد اجرای سیستم دفع بهداشتی فاضلاب طی دوره‌ای 25 ساله و با اعتباری بیش از 282 میلیارد ریال و در زمینی به مساحت سه هکتار برای ساخت تصفیه‌خانه راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متوسط فاضلاب تولیدی 11 هزار متر مکعب در شبانه‌روز بوده و حدود 100 کیلومتر طول لوله‌گذاری اجرای این طرح است.

مدیر آب و فاضلاب شهری محمودآباد طی سخنانی با تبریک فرارسیدن سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خدمتگزاری به مردم را بزرگ‌ترین سعادت برشمرد و گفت: امیدوارم همه عزیزان و خدمتگزاران صدیق نظام در این عرصه مهم رقابتی پایدار و توام با توفیق داشته باشند.

شعبانعلی زروکی درباره آخرین وضعیت آبرسانی در شهر محمودآباد گفت: پیش از این شش حلقه چاه در شهرستان محمودآباد راه‌اندازی شده بود که آب مصرفی 9 هزار و 600 نفر در محمودآباد و 2 هزار و 260 نفر در شهر سرخرود حدود 12 هزار مشترک در قالب 17 هزار واحد مصرفی را زیر پوشش قرار داده بود.

وی همچنین از بهره‌برداری یک حلقه چاه در زمینی به مساحت 400 متر و با اعتباری بیش از 2 هزار و 600 میلیون ریال با دبی چاه 45 لیتر خبر داد.

وی افزود: این چاه دارای طول خط انتقال به متراژ 670 متر و قطر خط انتقال به متراژ 280 متر و همچنین طول خط انتقال برق به مساحت 630 متر به بهره‌برداری رسید.

رئیس آبفای شهری محمودآباد از افزایش سرعت انتقال آب در شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: در حال حاضر ظرفیت تامین و سرعت انتقال و تامین آب 180 لیتر در ثانیه است و با افتتاح و بهره‌برداری از این چاه 45 ثانیه نیز به این سرعت انتقال افزوده خواهد شد.

زروکی همچنین درباره پروژه اصلاح شبکه آبرسانی شهرستان محمودآباد گفت: مطالعات طرح آبرسانی و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب شهرهای محمودآباد و سرخرود توسط مهندسان مشاور در حال انجام است و مرحله دوم در حال انجام بوده که در صورت تامین اعتبارات پیش‌بینی شده به مرحله اجرا در می‌آید.


روایت صفارهرندی از ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی

خبرگزاری فارس: صفارهرندی گفت: دوره 33 ساله پس از انقلاب جنگ برآوردها بوده است و برخی در مقابل دشمن عقب‌نشینی کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: روایت صفارهرندی از ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت محمدحسین صفارهرندی شامگاه پنجشنبه در مسجد حجتیةالنصر این شهر با بیان اینکه از سال 89 پیام امام راحل تبدیل به فرهنگی شد که منجر به بیداری اسلامی شد، اظهار داشت: در کمتر از سه ماه شاهد سرنگونی حکومت مبارک در مقابل انقلاب مردمی بودیم.

این کارشناس مسائل سیاسی‌ با بیان اینکه باید نقطه ضعف آمریکا را بشناسیم و به آن ضربه بزنیم، تصریح کرد: آمریکا به دین ما حمله کرد لذا ‌ما باید به دنیای آنها ضربه ‌آنها ‌را در جهان نابود کنیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: یکی از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به دلیل شکست‌ این رژیم در جنگ 33 روزه، گفته در پنج جنگ قبلی با اعراب پیروز شدیم و جنگ ششم ما با ایران بود.

*آیت‌الله خامنه‌ای قهرمان جهان عرب است

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس سران اسلامی و بوسه زدن سید حسن نصرالله قهرمان جهان عرب در آن سال بر دستان مقام معظم رهبری اظهار داشت: سید حسن نصرالله در مقابل چشمان سران کشورهای اسلامی و ده‌ها دوربین تلویزیونی این کار را کرد و گفت من قهرمان جهان عرب شاگرد امام خامنه‌ای هستم.

وی ادامه داد: پس از آن جوانان عرب بیش از پیش با آیت‌الله خامنه‌ای آشنا شدند و ‌در سفرهای حج پیام‌های ایشان را می‌گرفتند تا به کشور خود انتقال دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بذری که امام راحل بیش از 30 سال پیش کاشته بود، رشد کرده است، تصریح کرد: این بذر امروز به درختی تنومند با شاخه‌های فراوان تبدیل ‌‌شده و در سرزمین‌های اسلامی گسترش یافته است.

*تشکیل جهان اسلام با محوریت ایران

این تحلیلگر مسائل استراتژیک با بیان اینکه پس از سقوط شوروی، آمریکا فکر می‌کرد که دیگر جهان به محوریت آمریکا تک قطبی شده است، اذعان داشت: جهان جدیدی با عنوان جهان اسلام و با محوریت ایران شکل گرفته است.

صفارهرندی با بیان اینکه مسلمانان جهان در بیداری اسلامی با سجاده‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند و نماز می‌خوانند، افزود: شعار آنها نیز الله‌اکبر است که همه نشات گرفته از تهران 57 است.

وی ابراز داشت: این سامانه عظیم را بدون بنیان و بوته نمی‌توان پیش برد و باید در انتخاب نمایندگان مجلس نهم مردم دقت بیشتری کنند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به نظر شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌ها احترام قائلیم یادآور شد: باید برای انتخاب کاندیدای اصلح تلاش کرد تا افرادی با برآورد برخی نمایندگان مجلس ششم راهی مجلس نشوند.

*برآوردهای جداشدگان از انقلاب صحیح نبود

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید چرایی جدایی برخی که در خط مقدم انقلاب بودند و اکنون نیستند را تشریح کرد، گفت: عده‌ای مانند تاریخ صدر اسلام دلیل اصلی این جدایی‌ها را خود انقلاب می‌دانند.

وی‌ ادامه داد: در دوران امام علی(ع) و پس از رحلت پیامبر(ص) نیز عده‌ای اعتقاد داشتند که این امام همام در جنگ‌های بسیاری شرکت کرده و عده زیادی از دشمنان اسلام را به هلاکت رسانده و برخی از ایشان کینه به دل گرفتند و بر دفاع از اسلام توسط امام علی (ع) نیز خرده می‌گرفتند.

صفارهرندی مشکل عده‌ای از شخصیت‌های انقلاب را نیز محتوای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: برخی با قانون اساسی مبنی بر شریعت مشکل داشتند.

وی اضافه کرد: حضرت آقا به این سئوالات پاسخ دادند و بخشی از این اتفاق‌ها را طبیعی عنوان کردند که در کنار رویش‌های انقلاب اسلامی برخی ریزش‌ها نیز هست.

این کارشناس مسائل سیاسی قطار انقلاب را در حال پیشرفت و رو به جلو خواند و اذعان داشت: افرادی نظیر قطب‌زاده با امام راحل از پاریس به تهران آمدند و نخستین مسئول رسمی صدا و سیمای جمهوری اسلامی و عضو شورای انقلاب و یک دوره وزیر خارجه بود اما به دلیل اعتقادات درونیش نتوانست با قطار انقلاب همراه شود.

به گفته وی بنی‌صدر، یزدی و قطب‌زاده از همراهان انقلاب بودند که در همان آغاز راه جدا شدند و برخی هم که دارای جایگاهی در کشور بودند و زمانی که دیدند دیگر جایگاهی ندارند از انقلاب فاصله گرفتند که دکتر شایگان از جمله این افراد بود.

صفارهرندی افزود: بنی‌صدر زمانی که متوجه شد امام راحل قصد دارند قانون اساسی کشور بر مبنای اسلام نوشته شود از انقلاب فاصله گرفت، بنی‌صدر بصیرت نداشت و اصل مقوله بصیرت بازگشت به برآوردها است.

وی تصریح کرد: برآوردهای این نوع افراد صحیح نبود و برآورد شخصی مانند بازرگان این بود که آمریکا در ایران به قدری صاحب‌نظر است که نباید حرف از رفتن شاهی که آمریکا آورده است زده شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بنی‌صدر نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی فکر می‌کرد که شخصا 11 میلیون رای دارد، گفت: وی نیز برآوردها و آینده‌بینی‌اش اشتباه بود و وقتی که امام (ره) فرماندهی کل قوا را از وی گرفت متزلزل شد و از فردای همان روز دیگر ظاهر نشد و چند روز بعد از ریاست جمهوری توسط مجلس کنار گذاشته شد و امام (ره) نیز تایید کردند.

وی درباره منتظری ابراز داشت: منتظری نیز به لحاظ سیاسی، مبارزاتی، علم و سادگی امتیازات فوق‌‌العاده‌ای داشت و پس از رسیدن به قائم مقام رهبری مورد هدف عده‌ای نفوذی قرار گرفت و برآوردهایش با امام راحل متفاوت شد.

صفارهرندی اضافه کرد: از زمانی که افراد نهضت آزادی و منافقین به دفتر منتظری نفوذ کردند، وی حرف‌هایی در مقابله با فرمایشات امام (ره) زد و ‌از اصل خود دور شد.

وی برآوردهای متفاوت را موجب جدایی‌ها دانست و خاطر نشان کرد: بسیاری از افرادی که در انقلاب با امام (ره) همراه بودند، پس از پیروزی انقلاب یا حتی قبل از آن، نوع نگاهشان عوض شد به طوری‌ که برخی افراد پس از مدتی اذعان کردند که قصدشان براندازی شاه نبوده و تنها اصلاح حکومت در برخی از بخش‌ها را می‌خواستند و واضح است که اینگونه برداشت‌ها، ناشی از نگاه غلط این افراد به انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه دوره 33 ساله پس از انقلاب، جنگ برآوردها بوده است، یادآور شد: در این مدت همواره بین افرادی که با تشر و قدرت با دشمن برخورد کرده‌اند و موجب عقب‌نشینی آن شده‌‌اند با کسانی که در مقابل دشمن، خود عقب‌نشینی کرده‌اند اختلاف بوده است.


مسئول ستاد دهه فجر گچساران:
اعتصاب کارگران نفت گچساران کمر رژیم پهلوی را شکست

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد دهه فجر گچساران گفت: اعتصاب کارگران صنعت نفت گچساران در دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی، کمر این رژیم ستمشاهی را شکست.

خبرگزاری فارس: اعتصاب کارگران نفت گچساران کمر رژیم پهلوی را شکست

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران یدالله مرادی صبح امروز در همایش فجر و شهادت ویژه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب 57 گچساران که با حضور داوود احمدی‌نژاد مشاور سابق رئیس‌ جمهور و مسئولان و اقشار مختلف گچساران در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی نقطه آغاز عدالت، عزت و پیشرفت در ایران است.

* کارگران صنعت نفت گچساران در مقابله با رژیم ستمشاهی پیشرو بودند

مسئول ستاد دهه فجر گچساران و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان افزود: گچساران از نظر اقتصادی با ویژگی صنعت نفت دیده می‌شود و در بورس جهانی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی ابراز داشت: گچساران از نظر تبعیت از امام انقلاب و تلاش برای پیشبرد اهداف انقلاب زبانزد و پیشرو در جنوب کشور بود.

مرادی با اشاره به حوادث سال‌های 31 تا 32 در ایران و گچساران تصریح کرد: در آن سال‌ها که در هیچ شهری از ایران اسلامی تلاشی برای مقابله با حکومت ستمشاهی پهلوی دیده نمی‌شد، کارگران در صنعت نفت گچساران به عنوان یکی از محوری‌ترین صنایع کشور نقش پیشرو و مبارزاتی داشتند.

* اعتصاب بازاریان گچساران به فرمان امام راحل در اذهان ماندگار است

این مقام علمی و فرهنگی ادامه داد: در دوران تبعید امام راحل افراد مرتبط با ایشان تلاش‌های زیادی در اجرایی کردن اندیشه‌های امام راحل در این نقطه از کشور داشتند.

مرادی یادآور شد: گچساران در زمره اولین شهرستان‌های مبارز و علیه حکومت رژیم ستمشاهی بود که اعتصاب بازار گچساران هنوز در ذهن تاریخ باقی مانده‌ است.

وی ابراز داشت: اعتصاب کارگران صنعت نفت گچساران کمر رژیم ستمشاهی پهلوی را شکست و امام راحل نمایندگانی برای تشکر و قدردانی به این شهرستان فرستادند.

مرادی تصریح کرد: امام راحل از کارگران و عوامل تولید کننده نفت در صنعت نفت گچساران خواست تا به اندازه نیاز کشور نفت تولید کنند.

* اقتدار و عزت ایران ریشه در فجر انقلاب اسلامی دارد

مسئول ستاد دهه فجر گچساران با اشاره به حادثه خونین 19 آبان مسجد شهیدان گچساران بیان داشت: مردم انقلابی گچساران در روز 19 آبان 57 با دست خالی مقابل درفش ایستادند و در این راه شش نفر از جوانان انقلابی این شهرستان به شهادت رسیدند.

مرادی عنوان داشت: شهادت شهدای حادثه 19 آبان 57 در مسجد شهیدان گچساران سرعت بیشتری به روند شکل گرفتن انقلاب داد.

وی ابراز داشت: در حال حاضر انقلاب اسلامی ایران با شایستگی و مقاومت ملت ایران با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری هم‌سو و همراه با آرمان‌ها و اهداف بلند امام راحل (ره) پیش می‌رود.

مرادی خاطرنشان کرد: عظمت‌‌آفرینی‌ها و پیش‌بینی‌های ایران در عرصه جهانی و بیداری ملت‌ها ریشه در فجر بزرگ انقلاب اسلامی ایران دارد.


برپایی 10 نمایشگاه عفاف و حجاب در گرمسار

در ایام دهه فجر انجام شد
برپایی 10 نمایشگاه عفاف و حجاب در گرمسار

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار از برگزاری 10 نمایشگاه حجاب و عفاف به مناسبت ایام مبارک دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی 10 نمایشگاه عفاف و حجاب در گرمسار

به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‏الاسلام محسن محمدیان با اشاره به برگزاری 10 نمایشگاه عفاف و حجاب در گرمسار افزود: این تعداد نمایشگاه به صورت دوره‏ای در 9 مدرسه دخترانه و یک نمایشگاه در موزه اقوام این شهرستان جهت بازدید عموم برگزار شد.

وی با تأکید بر اهمیت تبیین فرهنگ حجاب در جامعه به خصوص نسل جوان اظهار داشت: گوهر حجاب ارزنده‏ترین گوهر تابناک زندگی بانوان بوده و دژ محکمی مقابل هجمه تهاجم فرهنگی و افسونگری شیطان است.

محمدیان هدف از برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف در گرمسار را ترویج فرهنگ حجاب و اهمیت آن در جامعه و سلامت خانواده‏ها دانست.

وی حجاب را نماد حفظ حقوق زن در جامعه دانست و گفت: تبیین فرهنگ حجاب و عفاف موجب مصونیت بیشتر جامعه در برابر ناهنجاری‏های رفتاری و اجتماعی می‏شود و همین امر، امنیت اخلاقی را نیز در پی خواهد داشت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار بیان داشت: کشورهای غربی و دشمنان اسلام این تفکر را القاء می‏کنند که حجاب و عفاف مانع و بازدارنده از پیشرفت زنان است، اما ما شاهد حضور و موفقیت زنان باحجاب در عرصه‏های مختلف هستیم و حجاب هیچ مانعی برای آنها ندارد.

محمدیان با بیان اینکه عفاف و حجاب در عظمت و بزرگی زنان مؤثر است، گفت: حجاب برای زنان که به عنوان صاحبان عفت حامل یک امانت بزرگ انسانی هستند، یک موهبت بوده که از طرف خداوند برای آنها قرار داده است.

وی تصریح کرد: بانوان با رعایت موازین شرعی می‌توانند به نهایت کمال و کرامت و احترام در سطح جامعه برسند.

اداره تبلیغات اسلامی، مدیریت آموزش و پرورش و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمسار در برپایی این نمایشگاه‏ها همکاری دارند.


فروزنده در برنامه "دیروز، امروز، فردا":
امنیت شغلی لازم برای نیروهای شرکتی فراهم می‌شود/ "قرارداد حجمی‌" ممنوع است

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: ‌‌این اطمینان را به همه کارمندان زحمت‌کش شرکتی فعلی می‌دهم که ‌امنیت شغلی لازم برای آنها فراهم خواهد شد.

خبرگزاری فارس: امنیت شغلی لازم برای نیروهای شرکتی فراهم می‌شود/ "قرارداد حجمی‌" ممنوع است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، لطف‌الله فروزنده‌ معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور که در برنامه شب گذشته "دیروز، امروز، فردا" به صورت تلفنی سخن می‌گفت، در خصوص برخی اخبار ‌مبنی بر اینکه از 16 بهمن دستگاه‌های زیرمجموعه قراردادهای خود را با شرکت‌های واسطه باید قطع کنند، گفت: در سالیان گذشته برای تأمین نیروهای متخصص دفتری و پشتیبانی ‌تعدادی شرکت‌های واسطه‌ای تشکیل شده بودند که ‌از طریق این شرکت‌ها، دستگاه‌ها نیروهای خود را تأمین می‌کردند که این کار مشکلات خاص خود را داشت که مفصل به آن پرداخته شده است.

وی گفت: مهمترین مسئله امروز امنیت شغلی این نیروهاست‌ چرا‌که آنطور که باید و شاید پرداخت‌های درستی به این نیروها صورت نمی‌گیرد، بنابراین دولت از سال 84 حذف شرکت‌های واسطه‌ای را شروع کرد‌ و تعدادی از نیروهایی که در مشاغل تخصصی و از دیپلم به بالا بودند، وارد کارهای تخصصی خود شدند ولی وضعیت نیروهای پشتیبانی هنوز مشخص نشده بود که خوشبختانه در مصوبه 1/11/90 قرار شد کلیه نیروهای شرکتی حذف شده و دستگاه‌ها مستقیماً با نیروهای خود قرارداد منعقد کنند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه بند اول این مصوبه تأکید دارد دستگاه‌ها حق ندارد با هیچ شرکتی عقد قرارداد کنند و موظف شده‌اند که تا 16 بهمن قراردادهای خود را لغو کنند، هرکس به این قانون عمل نکند، مرتکب تخلف شده ‌و مسئول اجرای آن بالاترین مسئول دستگاه اجرایی است، لذا هرگونه پرداختی از این بابت خلاف قانون است.

وی افزود ‌با رصد آخرین وضعیت می‌بینیم که دستگاه‌ها برای اجرای قانون برنامه‌ریزی کرده‌اند، به هر حال این مدل حدود 10-15 سال در کشور بوده ‌‌و تغییر آن مقدماتی را لازم دارد که به زودی انجام می‌شود.

فروزنده افزود: ‌در همین راستا دو جلسه را با معاونین اداری، مالی داشتیم. برخی از دستگاه‌ها این مشکل را قبلاً حل کرده‌ بودند ولی برخی دستگاه‌ها مثل وزارت نیرو و صنایع‌ که شرکت‌های وابسته دارند، در حال انجام مقدمات هستند که تقریباً کارها به نتیجه رسیده است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور  افزود: این اطمینان را به همه کارمندان زحمت‌کش شرکتی فعلی می‌دهم که این طرح با قدرت اجرا می‌شود و امنیت شغلی لازم برای آنها فراهم خواهد شد.

فروزنده در خاتمه در پاسخ به این سؤال که برخی خبرها حکایت از این دارد که برخی از شرکت‌ها برای فرار از انجام قانون اقدام به ثبت قرارداد حجمی با کارکنان خود کرده‌اند، گفت: قانون هیچ مجوزی برای انجام این کار نداده است. اگر سابقا این قراردادها بسته می‌شد، دارای مجوز بودند ولی امروز دولت این نوع قراردادها را لغو کرده است، بنابراین هیچ نوع مجوز قانونی برای انجام این امور وجود ندارد و طبیعتاً هیچ دستگاهی نمی‌تواند از قانون تخلف کند و اگر مرتکب تخلفی شوند، از طریق مجاری قانونی با آنها برخورد قانونی می‌شود.


بیمه یکی از 3 شاخه اصلی در اقتصاد کشور است

مدیرعامل شرکت بیمه دی:
بیمه یکی از 3 شاخه اصلی در اقتصاد کشور است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بیمه دی گفت: بیمه عاملی تاثیرگذار در بازار سرمایه و یکی از سه شاخه اصلی در اقتصاد کشور است.

خبرگزاری فارس: بیمه یکی از 3 شاخه اصلی در اقتصاد کشور است

فرامرز فتح‎نژاد در گفت‌گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: حدود 62 رشته بیمه‎ای هم‌اکنون در جهان ارائه می‎شود اما در کشور ایران تنها دو یا سه نوع بیمه، از سوی مردم شناخته می‎شود و عدم این شناخت به نبود فرهنگ‎سازی کافی در جامعه بازمی‎گردد.

وی تصریح کرد: شرکت بیمه دی برای فرهنگ‎سازی و ترویج مقوله بیمه، اقدامات فراوانی انجام داده است که مهم‌ترین موارد آن ارائه خدمات مناسب، رفتار خوب کارکنان با مشتریان، شفاف‎سازی و اطلاع‎رسانی مناسب است.

مدیرعامل شرکت بیمه دی خاطرنشان کرد: بازار رقابتی گاه سالم و گاهی ناسالم است که این شرکت با اولویت سه محور توانسته موفقیت‎های زیادی را کسب کند اما با همه این تفاسیر جایگاه بیمه در کشور بیشتر از اینها است و باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم.

فتح‎نژاد یادآور شد: زمانی مخالف بودند که چرا تعداد زیادی مجوز به شرکت‎های بیمه می‎دهند و این میزان از 18 به 24 شرکت ارتقا پیدا کرد اما باید خاطرنشان کنم در شهر دبی 56 شرکت بیمه وجود دارند و همه آنها نیز از بازار اقتصادی خوبی برخوردارند و در کشور پهناوری مانند ایران که 70 میلیون جمعیت دارد تنها 24 شرکت بیمه در عرصه هستند، لذا عقیده دارم که هنوز کار زیادی باید صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: اگر مردم فرهنگ بیمه را بیاموزند و شرکت‎های بیمه نیز به درستی عمل کنند شاهد یک بازار رقابتی سالم و خوب برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان هستیم.

مدیرعامل شرکت بیمه دی ادامه داد: یکی از مسائلی که این شرکت در نظر گرفته و عمل می‎کند چابک بودن در ارائه خدمات است و هیچگاه نخواهیم گذاشت تا کارها به بوروکراسی بیفتد و طولانی شود و اگر دیده شود خطایی صورت گرفته، مستقیما وارد عمل شده و تصمیم نهایی را خواهیم گرفت و همانند برخی بیمه‎ها که در این راستا فربه شدند و فرآیند بوروکراسی طولانی شده است در شرکت دی دیده نمی‎شود و این مهم یکی از رازهای موفقیت ما محسوب می‎شود.

فتح‎نژاد بیان کرد: استفاده از فناوری‎های مدرن در بیمه دی پیش‎بینی شده است که برخی از آنها راه‎اندازی شده و برخی نیز در دست تهیه است که مشتریان می‎توانند از طریق این فناوری پرداخت‎های خود را به‎صورت اتوماتیک انجام دهند و حتی با چندی از مدیران بانک‎ها مذاکره کرده‎ایم که برای پرداخت خسارت، نیازی به صدور چک نباشد و از طریق شارژ کارت، امور مشتریان را تسهیل ببخشیم و همین امر سبب می‎شود تا با کاهش هزینه‎ها در بازار رقابتی موفق ظاهر شویم.


رئیس پلیس راهور لرستان اعلام کرد
محدودیت‌های ترافیکی خرم‌آباد در روز 22 بهمن

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان لرستان گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از هرگونه ترافیک در سطح شهر، محدودیت‌های ترافیکی در مسیرهای شهری خرم‌آباد در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: محدودیت‌های ترافیکی خرم‌آباد در روز 22 بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی پلیس راهور لرستان، پرویز حسینی با تبریک یوم‌الله 22 بهمن، اظهار داشت: مسیر راهپیمایی 22 بهمن در خرم‌آباد میدان شهدا، چهارراه فرهنگ، میدان شاپور خواست، میدان عدالت و پل انقلاب، تقاطع بیمارستان، خیابان انقلاب و میدان 22 بهمن است.

وی اظهار داشت: در همین ارتباط تردد تمام وسایل‌نقلیه در روز 22 بهمن، از خیابان امام(ره) حدفاصل 12 برجی به سمت چهارراه بانک، میدان شهدا و میدان شاپورخواست، پل انقلاب، تقاطع بیمارستان، خیابان انقلاب و میدان 22 بهمن به صورت رفت و برگشت ممنوع است.

حسینی گفت: هم‌چنین ورود از پل صفوی، میدان استانداری به سمت تقاطع بانک و ورودی از بلوار ولی‌عصر(عج) و ساحلی 22 بهمن به میدان 22 بهمن و تردد وسایل‌نقلیه از بلوار ولایت به سمت میدان 22 بهمن نیز ممنوع است.

وی مسیرهای جایگزین در این مدت را نیز در بخش مرکزی شهر از خیابان امام به سمت 12 برجی، میدان آیت‌الله کمالوند و پل صفوی و میدان آزادی اعلام کرد.

به گفته وی، رانندگانی که قصد تردد از شمال به جنوب شهر را دارند، باید از بلوار ولایت به سمت راست خیابان نگارستان هشتم گردش کرده و از ساحلی تپه شهدا، ساحلی جهادگران، میدان مادر و ساحلی پل انقلاب استفاده کنند و یا از بلوار ولایت به میدان 22 بهمن از گلستان ششم (70متری )، بلوار شفیع‌‌پور (60 متری) تردد کنند.

وی افزود: هم‌چنین مسیر جایگزین برای خیابان انقلاب از مسیر جنوب به شمال، میدان ناصرخسرو – خیابان 20 متری دهخدا و میدان آزادی به سمت بلوار ولی‌عصر(عج) است.


یک کارشناس نفتی بین المللی:
نگرانی از تحریم نفت ایران موجب افزایش قیمت نفت به 117 دلار شد

خبرگزاری فارس: معاون موسسه تحقیقاتی آرگوس مدیا تاکید کرد نگرانیهای مربوط به وضعیت ایران و تهدید این کشور برای مسدود کردن تنگه هرمز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

خبرگزاری فارس: نگرانی از تحریم نفت ایران موجب افزایش قیمت نفت به 117 دلار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، جیم نیکلسون در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی سی ان بی سی تصریح کرد بازار جهانی نفت به شدت نگران وضعیت ایران و به خصوص تنگه هرمز است . حدود 16 میلیون بشکه نفت در روز از طریق این تنگه به بازارهای جهانی منتقل می شود و مسدود شدن این تنگه تاثیر منفی زیادی بر قیمت نفت و عرضه انرژی خواهد داشت .

بر اساس این گزارش وی افزود اگر اتحادیه اروپا تحریم نفتی ایران را از ابتدای تابستان اجرا کند این مساله تنها به نفع مشتریان بزرگ نفت ایران مثل هند و چین خواهد بود .

وی افزود مهمترین عامل افزایش قیمت نفت به بیش از 117 دلار در هر بشکه نگرانیهای سیاسی و سرمای شدید در اروپا است . هم اکنون نگرانیهای زیادی در خصوص وضعیت عرضه نفت در بازار انرژی وجود دارد .

تقاضای نفت از سوی پالایشگاههای آسیایی نیز همچنان رشد قابل توجهی دارد و برخی کشورهای آسیایی به دنبال یافتن جایگزین مناسبی برای نفت ایران هستند . البته به نظر من مهمترین نگرانی بازار جهانی انرژی در شرایط فعلی مربوط به شرایط ایران و تنگه هرمز است . تشدید تنش در روابط ایران و غرب می تواند به افزایش بیشتر قیمت نفت منجر شود.


10 شباهت انقلاب، بیداری اسلامی و وال‏استریت
از حضور جوانان تا الگوبرداری از جمهوری اسلامی ایران

خبرگزاری فارس: مشاور وزیر امور خارجه 10 شباهت انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی جاری در منطقه و قیام وال‏استریت در قلب جهان سرمایه‏داری را بیان کرد.

خبرگزاری فارس: از حضور جوانان تا الگوبرداری از جمهوری اسلامی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، منوچهر محمدی صبح امروز در نشستی در شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه این شهر و جمع کثیری از مسئولان و مردم در مسجد جامع دماوند با موضوع  "تغییرات جهانی انقلاب اسلامی" برگزار شد، اظهار کرد: مهم‏ترین دلیل موفقیت حرکت انقلاب اسلامی، اعتقاد امام راحل (ره) به وجود قدرتی فراتر از ابرقدرت‏های پوشالی غربی و شرقی به نام قدرت ایمان، باورهای اعتقادی و روحیه شهادت‏طلبی بود.

وی ادامه داد: آن رهبر فرزانه، همه جهانیان را از قدرت نهفته خود آگاه کرد و همه آنها را به خویشتن اصلی خویش بازگرداند.

محمدی با اشاره به خیزش‏های اخیر بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی جاری در جهان خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا، حوزه ملل اروپایی و حتی قلب نظام سرمایه‏داری یعنی آمریکا شاهد خیزش‏های مردمی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران بوده است.

مشاور وزیر امور خارجه در ادامه به تشریح تشابه سه حرکت انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و قیام وال‏استریت پرداخت.

وی تصریح کرد: تشابه نخست بین این سه حرکت، حضور توده مردم در میادین و سطح معابر با شعار ظلم‏ستیزی و اسلام‏خواهی بود.

محمدی با نگاهی گذرا به دیگر انقلاب‏های معاصر جهان یادآور شد: اصل مردمی بودن جریان بیداری اسلامی به‌عنوان نخستین نقطه تشابه با انقلاب اسلامی ایران در حالی قابل تایید است که در بسیاری از حرکت‏های آزادی‏خواهانه و به ظاهر مردمی عصر جدید نظیر انقلاب فرانسه (ژووازی)، انقلاب روسیه (کارگری)، انقلاب چین (کشاورزی) و انقلاب کوبا (چریکی) ردپای قدرت‏های شرقی و غربی دیده می‏شد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ایران، توده مردم به ویژه اقشار مستضعف جامعه حضور و بروزی جدی داشتند.

وی، وجود قشر جوان جامعه در راس حرکت را دومین شباهت بارز انقلاب اسلامی ایران، خیزش‏های بیداری اسلامی و قیام وال‏استریت خواند.

محمدی با اشاره به مشارکت قابل توجه بانوان در نهضت بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: مشارکت بانوان دوشادوش مردان در جریان بیداری اسلامی، دیگر شباهت انقلاب اسلامی با این خیزش اسلام‏خواهی جهان است.

مشاور وزیر امور خارجه تصریح کرد: در حالی که کشورهای سنی‏ مذهب عربی حتی در مناطقی خروج بانوان از خانه را ننگی بزرگ برای خاندان خود قلمداد می‏کنند، بانوان عربی همچون شیر زنان ایران اسلامی با همان پوشش زیبا و حجاب کامل خود برای نجات سرزمینشان از شر شرارت‏های استبداد دیکتاتورهای خودکامه وابسته به استکبار تلاش می‏کنند.

وی اضافه کرد: حضور مسالمت‏آمیز و با دستان خالی در مقابل ددمنشی‏های ایادی سرکوب‏گر ابزار دست استبدادپیشگان، دیگر شباهت بیداری اسلامی و قیام وال‏استریت و انقلاب اسلامی ایران است.

محمدی افزود: به‌عنوان مثال، خرید و در اختیار گرفتن انواع و اقسام تسلیحات دست‏کم سبک سرد و گرم در کشور ایالات متحده آمریکا امری غیر عادی و خارج از ضوابط قانونی به شمار نمی‏آید؛ اما همین مردم در قیام وال‏استریت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی وابسته به اف.بی.آی و سیا قرار می‏گیرند اما هرگز دست به اسلحه نمی‏برند.

مشاور وزیر امور خارجه، پیگیری هدفی مشترک یعنی سقوط رژیم مستبد و سلطه‏گر حاکم را به‌عنوان پنجمین مصداق تشابه این سه حرکت انقلابی برشمرد.

وی تصریح کرد: نمادهای مذهبی، دیگر سرفصل مشترک قیام وال‏استریت، بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران محسوب می‏شود.

محمدی ادامه داد: مردم در میدان التحریر بانگ "الله ‏اکبر" سر می‏دهند، جوانان بحرینی حاضر در خیابان‏های منامه از پیشانی‏بندهایی مزین به اسامی متبرکه استفاده می‏کنند و در قیام کشورهای غربی انقلابیان مامنی بهتر از کلیسای "سنت ‏پل" نیافته‏اند.

مشاور وزیر امور خارجه افزود: برخورد برادرانه با نیروهای مسلح و یگان‏های امنیتی در بیداری اسلامی و قیام ضد سرمایه‏داری جاری در قلب ایالات متحده نیز یادآور همان بیان گرانسنگ رهبر کبیر انقلاب است که فرمود "آنها به شما گلوله می‏زنند؛ اما شما به آنها گل بدهید".

وی، برچیدن موانع فکری را دیگر شباهت بارز این سه حرکت مردمی خواند و افزود: از جمله موانع فکری برچیده شده به دست امام راحل عظیم‏الشان (ره) در جریان انقلاب اسلامی، مبحث "تقیه" بود.

محمدی تصریح کرد: پیش از این اقدام معمار کبیر انقلاب، هرگاه از علما و دانشمندان در خصوص عدم تقابل در برابر ظلم و ستم سئوال می‏شد؛ آنها تقیه را به‌عنوان پاسخ خود ارائه می‏کردند.

این استاد دانشگاه با بسط این تغییر فکری به نهضت بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: در عقاید اهل‌سنت نیز ولی امر به فردی اطلاق می‏شود که صرفا از دو ویژگی مسلمانی و حاکمیت برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب، دیکتاتورهای خودکامه وابسته به استکبار مانند قذافی، مبارک، بن‏علی و ... را به‌عنوان ولی‏امر شناخته و طغیان علیه آنها را حرامی نابخشودنی قلمداد می‏کردند؛ اما این مانع از سوی مردم لگدمال شد و امروز این امت به دنبال احیای ولی‏فقیه در جامعه خود هستند.

محمدی با اشاره به همایش چند روز گذشته علمای دینی کشور مصر یادآور شد: چندی پیش در همایش بزرگ اندیشمندان دینی کشور مصر الگوبرداری از نظام جمهوری اسلامی و استفاده از قانون اساسی ایران برای تدوین قانون اساسی این کشور مورد تاکید قرار گرفت.

مشاور وزیر امور خارجه پیرامون دلایل چنین رویکردی افزود: استدلال آنها برای اتخاذ چنین رویکردی، تجربه موفق ایران اسلامی از تکیه بر جایگاه والا و بی‏بدیل ولایت فقیه در مبارزه با زیاده‏خواهی‏های استکبار جهانی، مقابله با مشکلات ناشی از حرکات خصمانه سلطه‏گران غربی و فتح قلل برتر دانش در حوزه‏های مختلف بود.

وی، سود جستن از ابزار ارتباطی مدرن روز جهان از سوی جوانان انقلابی را به‌عنوان آخرین شباهت انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی و قیام وال‏استریت برشمرد.

محمدی تصریح کرد: در دوران انقلاب اسلامی گروهی از تحلیلگران مسائل سیاسی داخلی و خارجی عنوان "انقلاب کاستی" را به این حرکت اعتقادی مردم ایران نسبت می‏داند.

مشاور وزیر امور خارجه اضافه کرد: دلیل این نامگذاری تهیه، تکثیر و توزیع کاست‏های سخنرانی حضرت امام راحل (ره) در میان مردم انقلابی ایران بود.

وی افزود: در قیام‏های اخیر بیداری اسلامی ملل منطقه و جهان غرب نیز ابزارهای ارتباط جمعی نظیر "فیس بوک" و "توییتر" که در راستای تبدیل دنیای امروز به دهکده کوچک جهانی برای بلعیدن آسان آن از سوی استکبار جهانی راه‏اندازی شده بود، بلای جانشان شد.

محمدی در پایان اظهار داشت: امید است خیزش‏های مردمی نظیر بیداری اسلامی و قیام وال‏استریت که همگی با نگاهی دیگر به این تشابه‏های 10‏گانه با الگوبرداری از انقلاب اسلامی شما مردم شریف صورت می‏گیرد به انقلاب واقعی و ظهور امام عصر و الزمان (عج) منتهی شود.


رئیس جهاد کشاورزی استان تهران خبر داد
رشد 40 درصدی پروژه‏های کشاورزی تهران در سال 90

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از رشد 40 درصدی پروژه‏های زراعی دهه مبارک فجر این استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: رشد 40 درصدی پروژه‏های کشاورزی تهران در سال 90

سیدمحمد موسوی امروز در حاشیه نشستی که پیرامون توسعه امور کشاورزی در شهرستان دماوند با حضور مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرعامل آب منطقه‏ای و سایر مسئولان محلی در کارخانه "امین ‏شیر" رودهن برگزار شد، در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: استان تهران رشد خوبی در توسعه امور زراعی داشته است.

وی با اشاره به تعداد طرح‏های قابل افتتاح در دهه فجر سال 90 در استان تهران خاطرنشان کرد: دهه مبارک فجر در هر سال ضمن یادآوری رشادت‏های دلاورمردان ایران اسلامی، فرصتی مغتنم برای گشایش پروژه‏های خدماتی شایسته در راستای رفاه حال مردم است.

موسوی ادامه داد: به حول و قوه الهی، 124 طرح مختلف کشاورزی در استان تهران در ایام‏الله دهه فجر به بهره‏برداری رسید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به این تعداد طرح خاطرنشان کرد: برای اجرای این تعداد پروژه کشاورزی، اعتباری بالغ ر 718 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: 32.8 درصد از این اعتبار مختص بودجه‏‏های ملی و استانی دولت، 11.3 درصد تسهیلات بانکی و 55.9 درصد حجم سایر سرمایه‏گذاری‏ها در این پروژه‏ها بود.

موسوی، از افزایش 60 درصدی حجم سرمایه‏گذاری در بخش‏های کشاورزی استان تهران در قیاس با زمان مشابه در سال 89 خبر داد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران تصریح کرد: بیشترین طرح‏های کشاورزی استان تهران در شهرستان‏های ورامین، دماوند و شمیرانات صورت اجرایی به خود گرفت.


ramin h


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic