معاون اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد
نجات 2 مسافر قایق تفریحی در رودخانه کارون

خبرگزاری فارس: معاون اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات دو مسافر قایق تفریحی در رودخانه کارون توسط گروه تجسس و نجات دریایی بندر خرمشهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: نجات 2 مسافر قایق تفریحی در رودخانه کارون

شاهین ترکپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: قایق سواری یکی از جاذبه‌های گردشگری رودخانه کارون در خرمشهر بوده و هست.

وی افزود: در برخی مواقع نیز خطراتی را در پی داشته که اگر نکات ایمنی از سوی قایقرانان و مسافران دریایی رعایت نشود، مرگ‌آفرین خواهد بود.

معاون دریایی و بندری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به اینکه دو نفر از سرنشینان قایق واژگون شده در رودخانه کارون توسط گروه تجسس و نجات دریایی بندر خرمشهر نجات یافتند، تصریح کرد: گروه‌های تجسس و نجات دریایی این اداره کل جان دو مسافر یک قایق تفریحی را نجات و به سواحل کارون در خرمشهر انتقال دادند.

وی عنوان کرد: با وجود تمهیدات صورت گرفته از سوی این اداره کل و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی، به ‌دلیل رعایت نکردن سرعت مناسب و عدم توجه به هشدارهای ایمنی دریانوردی از سوی قایقرانان و انجام حرکات نمایشی دو نفر از هفت سرنشین یک قایق تفریحی در رودخانه کارون به آب افتادند.

ترکپور در تشریح عملیات امداد و نجات صورت گرفته توسط گروه های تجسس و نجات دریایی بندر خرمشهر اضافه کرد: با توجه به تدابیر صورت گرفته و گشت‌های دریایی منظم توسط شناورهای تندرو این اداره کل، پس از وقوع این حادثه بلافاصله شناور مرکز تجسس و نجات بندر خرمشهر در محل حاضر شده و امدادگران اقدام به نجات جان سرنشینان این قایق تفریحی کردند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: امیدواریم با تعامل هر چه بیشتر شهروندان و مسافران نوروزی شاهد هیچ‌گونه حوادث ناگواری در این منطقه نباشیم.

انتهای پیام/ن۲۰