رئیس اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا تأکید کرد
تبدیل بقاع متبرکه بویین‌زهرا به قطب فرهنگی کشور

خبرگزاری فارس: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا گفت: عمده اقدامات صورت گرفته از سوی اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا در سال جاری بر محور توجه به اماکن مذهبی و ضرورت تبدیل آنها به قطب‌های معنوی و فرهنگی کشور بوده است.

خبرگزاری فارس: تبدیل بقاع متبرکه بویین‌زهرا به قطب فرهنگی کشور

حجت‌الاسلام مرتضی کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بویین‌زهرا اظهار کرد: وقف صدقه‌ای جاری برای واقفان است و ثمرات فراوان و زیادی نیز در زندگی افراد دارد.

وی افزود: با توجه به عمق اعتقادات و همچنین باورهای مردم مؤمن و ولایت‌مدار بویین‌زهرا به ائمه اطهار و دین مبین اسلام، تاکنون موقوفه‌های زیادی در این شهرستان توسط مسئولان این اداره به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا با اشاره به تأسیس و شکل‌گیری این نهاد در شهرستان بویین‌زهرا تصریح کرد: علی‌رقم مدت زمان کوتاه شروع فعالیت اوقاف در این شهرستان، فعالیت‌های گسترده و مطلوبی در راستای ترویج  فرهنگ وقف و اشاعه آن انجام شده است.

کریمی ادامه داد: فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه در دو حوزه عمرانی و فرهنگی در طول سال صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: در حوزه عمرانی بیش از 150 مسجد و امام‌زاده و همچنین بقاع متبرکه سطح شهرستان مرمت، نوسازی و تزئین شده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا با اشاره به منویات مقام معظم رهبری پیرامون لزوم تبدیل بقاع و اماکن متبرکه به قطب‌های فرهنگی در کشور عنوان کرد: با پیروی از فرمایشات معظم‌له در چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به بقاع و مکان‌های مذهبی در سراسر کشور شده است.

کریمی اضافه کرد: عمده اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته از سوی اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا در سال جاری نیز بر محور توجه به اماکن مذهبی و تبدیل آنها به قطب‌های معنوی و فرهنگی کشور بوده است.

وی تشریح کرد: تأسیس و افتتاح چند مرکز دینی و همچنین فرهنگی در سال جاری به همت مردم و مسئولان در این شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا ادامه داد: در ایام تابستان سال جاری نیز طرح‌های نشاط معنوی و محافل مذهبی متعددی در بخش‌های تابعه این شهرستان برگزار شد.

کریمی با اشاره به برپایی منظم اعیاد مذهبی و ایام سوگواری در بویین‌زهرا اذعان کرد: با توجه به ارادت ویژه مردم این شهرستان، هر ساله در این شهرستان شاهد برپایی مراسم با شکوه مربوط به ولادت و سوگواری ائمه اطهار هستیم.

وی در رابطه دیگر فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته از سوی این اداره عنوان کرد: اخذ سند اجاره، احیای موقوفات، حمایت‌های معنوی و مادی از هیئات مذهبی سطح شهرستان، کمک و دستگیری از ایتام و نیازمندان بر اساس اجرای نیات واقفان، اجرای طرح‌های فرهنگی و مذهبی به صورت فصلی در بخش‌های مختلف بویین‌زهرا از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های صورت گرفته سال 90 اداره اوقاف و امور خیریه بویین‌زهرا است.

انتهای پیام/ی20/پ3003