نتایج یک پژوهش جدید ثابت کرد
راه رفتن سریع روزانه از تاثیر استعداد ژنتیکی چاق شدن می کاهد

خبرگزاری فارس: نتایج یک پژوهش جدید ثابت کرد که راه رفتن سریع روزانه به مدت یک ساعت می تواند از تاثیر استعداد ژنتیکی افراد در ابتلا به چاقی بکاهد.

خبرگزاری فارس: راه رفتن سریع روزانه از تاثیر استعداد ژنتیکی چاق شدن می کاهد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، این پژوهش جدید ثابت کرد: راه رفتن سریع روزانه به مدت یک ساعت می تواند به افراد دارای استعداد ژنتیکی چاق شدن کمک کند.

کبین کی از محققان دانشگاه هاروارد آمریکا گفت: این پژوهش روی 7740 زن و 4564 مرد از جمله کارکنان بخش مراقبت های پزشکی انجام شد و نتایج آن نشان داد که راه رفتن سریع به مدت یک ساعت در روز چه بسا به افراد دارای استعداد ژنتیکی چاق شدن کمک می کند.

محققان اطلاعات مربوط به فعالیت های بدنی و ساعات مشاهده تلویزیون این افراد را در طول دو سال پیش از ارزیابی حجم بدن آنها جمع آوری کردند و میزان استعداد ژنتیکی ابتلا به چاقی را با تکیه بر 32 متغیر ژنتیکی سنجیدند.

کبین کی گفت: درحالی که پژوهش های گذشته چگونگی تاثیر فعالیت های بدنی بر استعداد ژنتیکی را مورد بررسی قرار داده بودند؛ این پژوهش برای اولین بار به طور مستقیم تاثیر نشستن جلوی تلویزیون را بر حجم بدن افراد دارای استعداد ژنتیکی چاق شدن، بررسی کرد.

این پژوهش جدید نشان داد: راه رفتن سریع به مدت یک ساعت در روز از تاثیر استعداد ژنتیکی چاق شدن می کاهد درحالی که نشستن چهار ساعت در روز جلوی تلویزیون میزان این تاثیر را افزایش می دهد.

انتهای پیام/