نایب رئیس انجمن تالاسمی استان اصفهان:
نگاه جامعه نسبت به بیماران تالاسمی تحقیرآمیز است

خبرگزاری فارس: نایب رئیس انجمن تالاسمی استان اصفهان گفت: نگاه جامعه نسبت به بیماران تالاسمی نگاهی تحقیرآمیز است.

خبرگزاری فارس: نگاه جامعه نسبت به بیماران تالاسمی تحقیرآمیز است

زهرا فیروزنیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه از ابتدای بهمن تاکنون داروی بیماران تالاسمی با کمبود مواجه شده است، اظهار داشت: این دارو حیاتی‌تر از خون برای بیماران است، چرا که یکی از آنها آمپولی است که باید هر شب تزریق کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود 40 سال است که داروی دسفرال را به بیماران داده‌ایم، اما اکنون جایگزینی به نام دسفوناک در بازار دارو برای آن آمده است، ادامه داد: داروی دسفوناک در حالی توزیع می‌شود که مصرف آن سبب افزایش مرگ و میر، تیره شدن پوست بدن بیماران و افزایش مشکلات قلبی و عروقی در آنها شده است.

نایب رئیس انجمن تالاسمی استان اصفهان با اشاره به اینکه پزشک قلب و غدد در بیمارستان امام رضا(ع) از صبح تا عصر وجود ندارد، بیان داشت: بیماران تالاسمی با مصرف داروی دسفوناک، آهن خون آنها بالا می‌رود و دچار دیابت نیز می‌شوند.

فیروزنیا، نگاه جامعه نسبت به این بیماران را نگاهی تحقیرآمیز دانست و تصریح کرد: مشکلات مالی و اشتغال از عمده مشکلات این بیماران است و این در حالی است که هیچ تفاوتی میان یک بیمار تالاسمی با انسان عادی از نظر کارآرایی وجود ندارد و در بین این بیماران هنرمندان و ورزشکاران بسیاری وجود دارد.

انتهای پیام/خ30/ط4000