امام جمعه تربت‌حیدریه:
رعایت اخلاق اسلامی از ویژگی‌های متّقین است

خبرگزاری فارس: رعایت اخلاق اسلامی یکی از ویژگی‌های اصلی متّقین است.

خبرگزاری فارس: رعایت اخلاق اسلامی از ویژگی‌های متّقین است

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت‌حیدریه، حجت‌الاسلام مهدی شریعتی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تربت‌حیدریه، تقوا را بهترین ذخیره الهی برشمرد.

امام جمعه تربت‌حیدریه به علل و ریشه‌های دین‌گریزی اشاره کرد و اظهار کرد: دین واقعیتی انکار ناپذیر است که همراه و هم‌زاد بشر می‌باشد.

وی ادامه داد: دین‌خواهی در متن آفرینش و سرشت افراد نهاده شده و هرگز از ذات بشر جدا نبوده است و دین‌داری ریشه در فطرت انسان‌ها دارد.

وی در ادامه اخلاق اسلامی را یکی از ویژگی‌های متّقین دانست و گفت: متأسفانه رعایت‌ نکردن اخلاق اسلامی به یک حلقه مفقوده و کم‌رنگ در مناسبات اجتماعی تبدیل شده که این موضوع یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است.

شریعتی‌تبار تقوا را بهترین ذخیره الهی برشمرد و افزود: تکبر یکی از بزرگترین عیوبی است که گریبان‌گیر افراد می‌شود و جایگاه افراد به ظاهر آنها نیست و تقوا متمایز کننده درون افراد است.

وی اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) به موضوع حق‌الناس و رعایت آن توجه ویژه و خاصی داشته‌اند، نمونه‌های عملی زیادی از آن بزرگواران نیز در تاریخ به ثبت رسیده است و ضرورت دارد مردم هم در روابط اجتماعی توجه خاصی به این مسئله داشته باشند، چرا که رعایت‌ نکردن حقوق مردم، پیامدهای منفی فراوانی هم‌چون اجابت نشدن دعا و عذاب شدید الهی در آخرت را به همراه دارد.

انتهای پیام/س10/ط4000