کارشناس لبنانی امور نظامی و استراتژیک:
سامانه "گنبد آهنین" هیچ سودی برای اسرائیل نداشته است

خبرگزاری فارس: کارشناس لبنانی امور نظامی و استراتژیک با تاکید بر ناکارآمدی سامانه "گنبد آهنین" برای مقابله با موشک‌های فلسطینی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از این سامانه هیچ بهره‌ای نبرده است.

خبرگزاری فارس: سامانه "گنبد آهنین" هیچ سودی برای اسرائیل نداشته است

به گزارش فارس، سرتیپ"امین حطیط" در گفت‌وگو با پایگاه"الرساله" با اشاره به شکست سامانه گنبد آهنین گفت که هدف رژیم اشغالگر از استقرار سامانه چهارم گنبد آهنین در شهر تل‌آویو کسب حمایت مادی و معنوی کشورهای اروپایی است.

روزنامه صهیونیستی"معاریو" نوشت که تل‌آویو تصمیم دارد سامانه چهارم گنبد آهنین را به منظور کمک به سامانه‌های مستقر در مناطق مختلف جنوب سرزمین اشغالی با هدف مقابله با موشک‌های فلسطینی مستقر کند.

حطیط درباره توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های فلسطینی که تحت نظارت مصر حاصل شد، تاکید کرد: آتش‌بس در غزه غیرواقعی است؛ تجاوزات اسرائیل علیه نوار غزه ادامه خواهد داشت اما به حد جنگ و یا عملیات نظامی به مانند "جنگ فرقان" نخواهد رسید.

وی افزود که هدف از عملیات نظامی علیه غزه به شکست کشاندن ثبات موجود در نوار ساحلی غزه است.

این کارشناس لبنانی همچنین تصریح کرد که از دیدگاه رژیم صهیونیستی عملیات نظامی فراگیر علیه نوار غزه عامل استراتژیک مهمی برای منحرف کردن افکار عمومی از مشکلات داخلی این رژیم است.

حطیط گروه‌های فلسطینی را به پاسخ کوبنده به تجاوزات رژیم اشغالگر فراخواند.

انتهای پیام/++