به منظور شرکت در اجلاس دادستان‌های عضو کشورهای اکو صورت گرفت
تحویل نامه دعوت محسنی اژه‌ای به دادستان کل قزاقستان

خبرگزاری فارس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان در دیدار با دادستان کل این کشور، دعوتنامه شرکت در اجلاس رسمی دادستان‌های کل کشورهای عضو اکو را تقدیم وی کرد.

خبرگزاری فارس: تحویل نامه دعوت محسنی اژه‌ای به دادستان کل قزاقستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آسیای مرکزی، در این ملاقات، دعوتنامه حجت الاسلام محسنی اژه ای دادستان کل جمهوری اسلامی ایران از "اسخت داولبایف" دادستان کل قزاقستان، جهت شرکت در اجلاس دادستان‌های کل کشورهای عضو اکو که در تاریخ 11 و 12 اردیبهشت سال 1391 در تهران برگزار خواهد شد، از طرف "قربان صیفی" سفیر ایران در قزاقستان تقدیم دادستان کل این کشور گردید.

در این ملاقات، همکاری‌های دوجانبه فیمابین دادستانی‌های کل دو کشور در زمینه‌های مختلف اعم از مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مبارزه با جنایات سازمان یافته، مبارزه با جرائم اینترنتی و پولشویی و غیره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دادستان کل قزاقستان آمادگی خود را جهت همکاری با دادستان کل جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف کاری اعلام کرد.

همچنین در این دیدار، موضوع امضای موافقت نامه استرداد مجرمین 2 کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و توافق شد در آینده نزدیکی نسبت به امضای این سند اقدام شود.

همچنین روز گذشته سفیر جمهوری اسلامی ایران با "صبر ایسیم بیک" رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

در این ملاقات، توافق شد دومین اجلاس شورای مشترک تجاری 2 کشور که سال گذشته اولین دوره آن بین اتاق‌های بازرگانی ایران و قزاقستان تشکیل شد، در آینده نزدیکی در تهران برگزار شود.

توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری و حمایت از بخش خصوصی جهت حضور در بازار‌های هرکدام از 2 کشور از دیگر موضوعاتی بود که پیرامون آن بحث و تبادل نظر شد و طرفین حمایت خود را از بخش خصوصی جهت گسترش فعالیت‌های تجاری و اقتصادی اعلام نمودند.

انتهای پیام/م